Porcelianinė violončelė už geriausią danties restauraciją

Lietuvoje surengtas 6-asis dantų restauravimo konkursas. Jo finale varžėsi trys odontologės iš Vilniaus ir Kauno. Nugalėtoja paskelbta ir porcelianinės violončelės savininke tapo vilnietė odontologė Gina Valančienė. Ji vyks į tarptautinį odontologų profesinio meistriškumo čempionatą „Prisma”, kuris rugsėjį rengiamas Ukrainoje. Šiemet jame dalyvaus ir odontologai iš Didžiosios Britanijos bei Bulgarijos, o iki šiol daugiausiai dalyvių būdavo iš Rytų Europos valstybių.

Čempionato nugalėtojas apdovanojamas auksine violončele. Šį prestižinį prizą prieš penkerius metus yra pelniusi vilnietė odontologė Ingrida Ivanciūtė. Pernai Lietuvos profesinio meistriškumo konkurso ir tarptautinio „Prisma” čempionato finalistu tapo vilnietis gydytojas odontologas Ernestas Balsiukas.

Viena iš trijų šių metų Lietuvos dantų restauracijos konkurso finalininkių tapo Kauno odontologijos klinikos „Neodenta” gydytoja odontologė Eglė Kunčiuvienė. Ji kartu su kolege iš Vilniaus Snieguole Kiškiene buvo įvertintos vienodai gerai, todėl 2 ir 3 vietos joms neskirtos.

Pasak E.Kunčiuvienės, estetinė restauracija atskirais atvejais gali pakeisti dantų protezavimą. Šis konservatyvus dantų restauravimo metodas pasaulyje labai populiarus. Lietuvoje jis iki šiol sunkokai skynėsi kelią. Tačiau vis daugiau mūsų specialistų išvyksta į kitas šalis, kur įgyja žinių šioje srityje ir jas pritaiko praktikoje.

Pacientų, kurie vietoje dantų protezavimo renkasi restauravimą, taip pat daugėja.

Odontologė pasakoja, kad konkursas buvo įtemptas. Jo dalyviams teko paplušėti nuo 11 iki 19 val. su nedidelėmis pertraukėlėmis. Pavargo ir pacientai, tačiau įgijo naujintelaičius dantis ir dar nemokamai. Konkurso rengėjai jo dalyviams parinko jaunus vaikinus, kareivius, kurių priekinius dantis bjaurojo įvairūs defektai: jie buvo apgadinti ėduonies, padengti nekokybiškomis, senomis plombomis, kai kurie visai nulūžę.

Konkurso finalininkei teko bene sunkiausias atvejis – jos paciento vienas priekinis dantis buvo visai nulūžęs, o kito likusi tik pusė. Tačiau dėl to jai teko restauruoti tik du dantis, kai tuo tarpu jos kolegoms vyrams – po 4. Pagrindiniai vertinimo kriterijai, lėmę laimėtoją, buvo sterilumas, darbo kokybė, geras plombos sukibimas, apšlifavimas, dantis turėjo įgyti idealią natūralaus danties formą.

E.Kunčiuvienės teigimu, jei restauracija atlikta kokybiškai, ji turėtų laikyti 10 metų. Gydytoja savo pacientams suteikia tik 2 metų garantiją. Ligonis taip pat turi įsipareigoti dantis tinkamai prižiūrėti, nekąsti su jais kietų daiktų. „Riešutų kramsnoti su restauruotais dantimis nepatarčiau”, – juokauja odontologė.

Estetinė restauracija šiek tiek pigesnė nei protezavimas. Ji gali kainuoti apie 250 litų, jei dantis yra labai pažeistas. Tuo tarpu protezavimas naudojant metalo keramiką kainuotų 400 – 500 litų, o tobulesni bemetalės keramikos protezai – nuo 500 litų. Be to, šiek tiek malonesnė nei protezavimo yra restauravimo procedūra. Visus darbus galima atlikti ir per vieną dieną, net jei reikėtų restauruoti keturis dantis. Galima po vieną kas dieną. Be to, jiems po kurio laiko apsigadinus galima nesunkiai pataisyti atsiradusius defektus.

Giedrė Budvytienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.