„Ekranas” ir „Sūduva” – tolyn

Ketvirtadienį Europos futbolo klubų UEFA taurės turnyre buvo sužaistos atsakomosios pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynės.

Sėkmingai šiame etape pasirodė abu Lietuvos klubai – Panevėžio „Ekranas” ir Marijampolės „Sūduva”, nugalėję savo varžovus bei patekę į kitą etapą.

Saugiausiai užvakar jautėsi panevėžiečiai. Jie pirmąsias rungtynes išvykoje prieš Toršauno B36 ekipą iš Farerų salų buvo laimėję rezultatu 3:1. Taigi „Ekranui” užvakar namie tik reikėjo atlikti formalumus. Ekraniečiai juos atliko be didesnio vargo.

„Ekrano” futbolininkai ir per antrąsias rungtynes buvo stipresni – 3:2 (0:0).

Šalies vicečempionai savo varžovus palaužė tik po pertraukos. Antrojo kėlinio pradžioje (49 min.) svečius privertė išimti kamuolį iš vartų tinklo A. Šidlauskas.

Antrojo įvarčio Panevėžio sirgaliai turėjo laukti iki kėlinio vidurio – 77 min. pasižymėjo rezultatyviai pastaruoju metu rungtyniaujantis P. Lukšys. Taigi bendras rezultatas tapo 5:1.

Rungtynių pabaigoje panevėžiečiai šiek tiek atsipalaidavo, svečiai šiuo stabtelėjimu pasinausojo ir išlygino rungtynių Aukštaitijos sostinėje rezultatą – 2:2. Įvarčius įmušė M. Midjordas (85 min.) ir F. Benjaminsenas (86 min. – iš baudinio). Tačiau dar po minutės galutinį tašką šiame susitikime padėjo P. Lukšys, įmušęs pergalingą įvartį.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje „Ekrano” treneris Darius Butkus sakė: „Pirmame kėlinyje vyrai žaidė susikaustę. Atakavome, bet įmušti nepavyko. Per pertrauką paprašiau komandos žaisti dar greičiau, pulti aktyviau, apžaisti varžovus asmeniškai. Mano prašymą vyrai išgirdo. Įmušėme tris įvarčius. Tačiau metus pajėgas į puolimą, susilpnėjo gynyba. Jos spragomis varžovai pasinaudojo. Dėkoju žaidėjams, kurie kovojo, rodė norą laimėti ir grūmėsi iki finalinio švilpuko.”

Kita mūsų šalies komanda „Sūduva” namuose net 4:0 (1:0) sutriuškino „Dungannon Swifts FC” (Šiaurės Airija) futbolininkus ir atsirevanšavo už svečiuose patirtą pralaimėjimą (0:1).

Suvalkiečiai užvakar likvidavo vieno įvarčio deficitą 29-ą pirmojo kėlinio minutę. Įvartį po pakelto pirmojo kampinio pelnė G. Grigas.

44 min. svečiai įgijo kiekybinę persvarą – už smūgį varžovui iš aikštės buvo pašalintas „Sūduvos” legionierius brazilas V. Oliveira.

Tačiau šis pašalinimas dar labiau sutelkė „Sūduvos” futbolininkus. Jie antrajame kėlinyje tiesiog sutrypė savo varžovus.

Net tris įvarčius įmušė A. Urbšys (51, 56 ir 83 min.).

„Sūduvos” komandos vyriausiasis treneris Algimantas Gabrys kalbėjo: „Sakiau, kad sieksime pergalės, tačiau kažkur širdyje nebuvo tokio užtikrintumo, jog laimėsime. Pirmas įvartis pagyvino žaidimą, suteikė pasitikėjimo savo jėgomis. Netikėtai likome dešimtyje, tačiau kontratakuojant sužibėjo jaunasis A. Urbšys. Labai solidžiai sužaidė komandos gynėjai. Labai noriu padėkoti sirgaliams, kurie sukūrė puikią atmosferą, įkvėpė futbolininkus puikiam žaidimui.”

Kiti įdomesni užvakar vykusių rungtynių rezultatai: Tbilisio „Ameri” (Gruzija) – Belchatovo „GKS” (Lenkija) 2:0 (baudiniai – 2:4). I rungtynės – 0:2. Narvos „Trans” (Estija) – „Helsingborgs” (Švedija) 0:3. I – 0:6. Minsko „Dinamo” (Baltarusija) – Rygos”Skonto” (Latvija) 2:0. I – 1:1. Baku „Neftchi” (Azerbaidžanas) – „Ried” (Austrija) 2:1. I – 1:3. Valkeakoskio „Haka” (Suomija) – „Rhyl” (Velsas) 2:0. I – 1:3. Kišiniovo „Zimbru” (Moldova) – Bratislavos „Artmedia” (Slovakija) 2:2. I – 1:1. Bresto „Dinamo” (Baltarusija) – Liepojos „Metalurgs” (Latvija) 1:2. I – 1:1. Bergeno „Brann” (Norvegija) – „Carmarthen Town” (Velsas) 6:3. I – 8:0. Oslo „Valerenga” (Norvegija) – Talino „Flora” (Estija) 1:0. I – 1:0. „Vaduz” (Lichtenšteinas) – Tbilisio „Dinamo” (Gruzija) 0:0. I – 0:2. Lovečo „Litex” (Bulgarija) – „Sliema Wanderers” (Malta) 4:0. I – 3:0. Grodzisko „Groclin” (Lenkija) – Imišlio „MKT Araz” (Azerbaidžanas) 1:0. I – 0:0.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .