Talentingo grafiko sugrįžimas

Vilniuje, „Lietuvos aido“ galerijoje, iki rugpjūčio 14 dienos veiks Ignaco Adakrio Martinaičio (1937-1993) kūrybos paroda „Aš kaip laivas be vairo…“

I.A.Martinaitis – žinomo dailininko Jono Martinaičio (1898-1947) sūnus. Iš tėvo paveldėjo gebėjimą savo darbuose vaizduoti jį supantį pasaulį, daug dėmesio kūryboje skyrė ironijai ir humorui. Dailininkas, 1960-aisiais baigęs grafikos studijas Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), iliustravo ir apipavidalino knygas, kūrė grafikos darbus, ekslibrisus, šaržus, karikatūras. Beje, pastarosios jį išgarsino kaip talentingą karikatūristą. Dailininkas bendradarbiavo su „Šluotos“, „Moksleivio“, „Literatūros ir meno“, kitų leidinių redakcijomis. Iliustravo beveik dešimt knygų, tarp jų – K.Sajos „Moteris eina per lietų“, A.Sabaliausko „Žodžiai keliauja“, L.Taksilio „Evangelijos linksmybės“ ir „Biblijos linksmybės“.

I.A.Martinaitis kūrė lengvai ir buvo tikras piešimo virtuozas. Jo kūryba atskleidžia impulsyvų, spontanišką dailininko charakterį, subtilų linijos pojūtį, savitą požiūrį į esmines būties problemas. Jis mėgo sarkazmą, dažnai atmieštą autoironija, verčiantį susimąstyti apie gyvenimo laikinumą, amžinųjų vertybių paieškas.

Parodoje, skirtoje dailininko 70-osioms gimimo metinėms paminėti, eksponuojami jo ankstyvojo kūrybos laikotarpio piešiniai, akvarelės, grafikos darbai, autoportretai, menininkų ir šeimos narių portretai, šaržai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.