Aštuonerius metus iš eilės rengtos tradicinės meškeriojimo varžybos per Jūros šventę neįvyko.
Ne vienas žvejys pirštu vedžiojo šventės programą ieškodamas, kur ir kada vyks varžybos.
Manyta, kad jos vyks, tik nėra įtrauktos į šventės programą. Kai kurie tradiciškai rinkosi prie krantinės Smiltynėje, kur anksčiau vykdavo varžybos.
Šių meškeriojimo varžybų organizatorius Sporto ir sveikatingumo bazės vadovas Egidijus Masiulis pasakojo, kad ne vienas žvejys skambino ir klausė, kada bus varžybos.
Anot jo, meškeriotojų pamėgtas renginys neįvyko, nes nebuvo skirtas finansavimas. Jis kaip ir kasmet buvo pasirengęs suteikti progą žvejams pasivaržyti.
„Mes starto mokesčio nerenkame, todėl neturėjome pinigų ne tik prizams, bet ir teisėjams sumokėti”, – apgailestavo E.Masiulis.
Tokioms meškeriojimo varžyboms surengti anksčiau būdavo skiriama maždaug 500 litų.
„Man labai keista, kad giriamasi milijoniniu biudžetu, o pinigų pritrūkta ne tik žvejų varžyboms, bet ir kitiems sporto renginiams, kurių šiemet tikrai buvo mažiau”, – pastebėjo E.Masiulis.
Direktorius apgailestavo, kad tiek laiko besitęsusi tradicija nutrūko ir vylėsi, gal padėtis pasikeis kitais metais.
„Apie žvejybos varžybų renginius nieko nekalbėsiu. Jei jis nebuvo įtrauktas į Jūros šventės programą, vadinasi, jo ir neturėjo būti. Kokie šiemet turėjo būti renginiai, sprendžiau ne aš, o speciali komisija”, – paaiškino viešosios įstaigos „Jūros šventė” direktorius Remigijus Mockus.
Jis žadėjo, kad laikraštyje bus paskelbtas straipsnis, kuriame bus galima apie daug ką sužinoti.
Žmonių, kuriems būtų įdomu sužinoti, kodėl neįvyko papras-tos meškeriojimo varžybos yra nemažai.
Įmerkti meškerę Smiltynėje suvažiuodavo žmonės ne tik iš aplinkinių miestų, bet ir iš Vilkaviškio, Vilniaus. Savo gebėjimus suvilioti vandens gyviu išbandydavo ne tik vyrai ir vaikai, bet ir moterys.