Biurokratijos saulėlydis – dar negreit

Daugiau nei pusmetį veikianti Saulėlydžio komisija kol kas nesugebėjo pažaboti biurokratizmo. Komisijos pirmininkas ragina neskubėti žiūrėti į rezultatus ir prašo duoti daugiau laiko.

Premjeras Gediminas Kirkilas Valstybės valdymo sistemos tobulinimo komisiją sudarė beveik prieš 8 mėnesius. Tačiau kol kas ryžtingų pasiūlymų, kaip sumažinti biurokratiją, jos atstovai nepateikė.

Komisijos pirmininkas Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas tikina, kad gyventojai biurokratijos sumažėjimą pajus tik po kiek laiko. Tačiau opozicijos atstovai mano, kad komisija neveiksni ir sumažinti biurokratijos jai nepavyks.

Reikia laiko

V.Sarapinas pripažįsta, kad komisijos darbo rezultatų kol kas nematyti. Jo nuomone, biurokratinės naštos lengvėjimą paprasti žmonės pajus vėliau. Nepaisant kritikos dėl neveiklumo, kancleris tvirtina, kad komisija dirba sklandžiai. Pasak jo, komisijos nariai jau buvo susirinkę į 10 posėdžių. „Žinoma, ne posėdžių skaičius lemia darbo rezultatus. Įgyvendinti priimtus sprendimus reikia laiko“, – mano V.Sarapinas. Kada galima tikėtis biurokratizmo sumažėjimo, komisijos vadovas neprognozuoja, tačiau mano, kad komisijos dėka nebuvo palaimintas ministerijų prašymas leisti įsteigti 620 papildomų etatų. Naujų specialistų poreikio įstaigoms valdininkai nesugebėjo pagrįsti.

Šiuo metu įvairiose valstybinėse įstaigose dirba daugiau kaip 25 tūkst. valdininkų. Daugiausia jų – apie 6 tūkst. – dirba savivaldybėse. Kita tiek jų darbuojasi Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms pavaldžiose įstaigose. Teismuose, prokuratūroje ir Vyriausybės kanceliarijoje bei Vyriausybei pavaldžiose įstaigose skaičiuojama po beveik 2 tūkst. valdininkų.

Kaltina neveiklumu

Saulėlydžio komisija ne pirmoji, užsimojusi išguiti nereikalingą biurokratiją. Prieš aštuonerius metus panašią komisiją buvo sukūręs ir tuometinis premjeras Andrius Kubilius. Nors svarbių sprendimų komisija ir nepriėmė, A.Kubilius įsitikinęs, kad jos veikla davė daug naudos. „Žinoma, per metus negali tikėtis padaryti revoliucijos, tačiau komisija pradėjo mažinti biurokratizmą“, – įsitikinęs buvęs premjeras.

Jis džiaugiasi, kad tada Saulėlydžio komisijai pavyko sutvarkyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos struktūrą, sukurti strateginio planavimo pagrindus. Dabartinės komisijos veikla konservatorių lyderis nusivylė. Jo nuomone, G.Kirkilo sudaryta komisija visiškai neveikli. „Be pavadinimo, apie ją daugiau nieko nežinau. Manau, kad jie tik bando kopijuoti ankstesnės komisijos veiklą, o tai rodo jos darbo spragas“, – mano konservatorių lyderis.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas socialdemokratas Jonas Jagminas priešingai – komisijos veikla labai džiaugiasi. Jam itin priimtini komisijos siūlymai pertvarkyti kai kurias viena kitą dubliuojančias valstybės įstaigas, apskričių struktūras.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Biurokratijos saulėlydis – dar negreit"

  1. Girulis

    Biurokratija – visose šalyse. Pas mus skiriasi tik tuo,kad užvaiko žmones ,reikalaudami pažymų.Socialdemokratai biurokratų skaičių šiemet padidino,pinigų jų algoms surado,tai ir tos komisijos nereikia. Juk visuotinis pritarimas socdemų planams.

  2. juk

    Duok Dieve, kad sugrįžtų konservatoriai, jie tai tikri Lietuvos patriotai.
    Įsitikinusi,kad jie verti būti valdžioje, nors buvau anksčiau prijaučianti socams, bet dabar šaukte šaukiu visiems , kad jie mus apgaudinėja…
    Konservatoriams Sėkmės….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.