Vilniaus valdantieji nepaiso teismo nutarties

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdantieji nepaisė teismo nutarties ir pradėjo savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Šnipiškių ūkis“ direktoriaus Vaclovo Januškevičiaus atleidimo procedūrą.
Tarybos nariai trečiadienį posėdyje po pateikimo pritarė sprendimo projektui atleisti opoziciniams liberalcentristams atstovaujantį bendrovės direktorių, nors išvakarėse Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas priėmė nutartį, draudžiančią “ atleisti V.Januškevičių iš pareigų bei atlikti bet kokius kitus veiksmus, susijusius su jo atleidimu.

Jo advokatas Valdemaras Stančikas BNS teigė, jog tokie tarybos narių veiksmai prieštarauja teismo nutarčiai.

„Visiems yra aišku, kad balsavimas po pateikimo yra tiesiogiai susijęs su atleidimu. Juo labiau, kad teismo nutartis buvo registruota ir raštinėje, ir posėdžių sekretoriate. Ir antstolė bandė įteikti merui (Vilniaus miesto merui liberaldemokratui Juozui Imbrasui – BNS), bet šis atsisakė priimti“, – BNS aiškino V.Stančikas.

Jo teigimu, tarybos nariai, pritardami sprendimui, net du kartus nepaisė teismo nutarties – įtraukdami klausimo svarstymą į darbotvarkę ir vėliau dėl jo balsuodami.

Kaip teigė atleidžiamo V.Januškevičiaus advokatas, dabar bus prašoma posėdžių sekretoriato pateikti tarybos narių, pritarusių liberalcentristo atleidimui po pateikimo, sąrašą.

Vėliau V.Stančikas žadėjo kreiptis į teisėsaugos institucijas, kad šiems tarybos nariams būtų pritaikytos sankcijos už teismo nutarties nevykdymą.

Už V.Januškevičiaus atleidimą balsavo 26 tarybos nariai.

Kitas sostinės tarybos posėdis numatomas rugsėjo viduryje, tada ir turėtų būti priimtas galutinis sprendimas.

Vietoje V.Januškevičiaus „Šnipiškių ūkio“ direktoriumi trečiadienį turėjo tapti esą Vilniaus merui J.Imbrasui lojalus tos pačios įmonės vyriausiasis kontrolierius Vidmantas Tamulionis.

Liepos viduryje „Šnipiškių ūkio“ direktorius V.Januškevičius kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą su skundu dėl mero J.Imbraso daromo spaudimo palikti direktoriaus pareigas.

V.Januškevičius prokuratūrai pateikė tris pokalbių su J.Imbrasu įrašus, kuriuose esą girdėti, kaip tarnautojas yra šantažuojamas.

Paviešintuose garso įrašuose Vilniaus meras esą teigia, kad yra priimtas politinis sprendimas atleisti V.Januškevičių, „su Zuoku yra politinis nesutarimas“ ir jis nieko negalįs pakeisti.

Pats J.Imbrasas atmeta V.Januškevičiaus kaltinimus ir dėl šmeižto kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Minėtieji įvykiai Vilniaus taryboje esančius konservatorius paskatino inicijuoti interpeliaciją merui J.Imbrasui, tačiau nepasitikėjimo procedūros inicijavimas atidėtas iki rudens, Petro Auštrevičiaus vadovaujamiems liberalams paprašius sulaukti teisėsaugos institucijų išvadų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.