Dvi moldavės megino neteisėtai pereiti valstybės sieną

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai šiandien perdavė nagrinėti teismui baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų valdymo tvarkai ir su tuo susijusių dokumentų klastojimu. Šioje byloje nusikalstamų veikų padarymu kaltinamos dvi Moldovos Respublikos pilietės.

Gegužės 2 d. vakare moldaves Biržų mieste sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai. Jas automobiliu iš Utenos atlydėjo du vyriškiai.

Buvo įtarta, kad moterų pateikti asmens dokumentai yra suklastoti, o jos ketino neteisėtai pereiti valstybės sieną. Moldavės, turėdamos tranzitines vizas, kartu su keliais kitais tėvynainiais į mūsų šalį per Kybartų tarptautinį pasienio kontrolės punktą atvyko kovo mėnesio pabaigoje.

Migracijos tarnybos pareigūnai, suradę Marijampolėje neteisėtai apsigyvenusius svetimšalius, įpareigojo juos iki balandžio 14 d. išvykti iš šalies, tačiau šie nuvyko į Uteną. Čia atvykėliai, veikdami kaip bendrininkų grupė su ikiteisminio tyrimo nenustatytais asmenimis (kurių atžvilgiu tyrimas atliekamas kitame ikiteisminiame tyrime), tikėjosi įsigyti suklastotus dokumentus.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas, vertinęs ikiteisminio tyrimo duomenis ir surašęs kaltinamąjį aktą, teigia, kad Moldovos Respublikos dvi pilietės, panaudodamos suklastotus Lietuvos Respublikos piliečių pasus, turėjo tikslą iš mūsų valstybės teritorijos neteisėtai patekti į trečiąsias šalis. Jos pasikėsino neteisėtai pereiti mūsų valstybės sieną, tačiau nusikaltimo nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jų valios. Pasak prokuroro, atvykėlės nusikalstamas veikas padarė veikdamos kaip bendrininkų grupė, o tai yra baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė. Atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad moterys prisipažino padariusios baudžiamojo įstatymo numatytas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės tyrėjai.
Kaltinamosioms skirta kardomoji priemonė suėmimas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Utenos rajono apylinkės teismui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.