Ekonominių vertinimų rodiklis liepos mėnesį sumažėjo

Ekonominių vertinimų rodiklis 2007 m. liepos mėnesį, palyginti su birželio mėnesiu, sumažėjo 1 procentiniu punktu ir sudarė 18 procentų. Rodiklio kritimą lėmė 3 procentiniais punktais sumažėję vartotojų, 2 – paslaugų sektoriaus ir 4 – statybos pasitikėjimo rodikliai. Mažmeninės prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 8 procentiniais punktais. Pramonės pasitikėjimo rodiklis nepasikeitė.

Palyginti su 2006 m. liepos mėnesiu, ekonominių vertinimų rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu. Didžiausią įtaką tam turėjo 5 procentiniais punktais padidėję vartotojų ir 6 – pramonės pasitikėjimo rodikliai. Mažmeninės prekybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 2, statybos – 6, paslaugų sektoriaus – 9 procentiniais punktais.

2007 m. liepos mėnesį pramonės įmonių apklausos rezultatai parodė, kad tiek gaminamos produkcijos gamybos apimtis, tiek gaminamos produkcijos paklausa ir toliau didėjo, tik ne taip sparčiai kaip per pastaruosius mėnesius. Daugiau nei du trečdaliai (67%) įmonių vadovų teigė, kad paklausa jų įmonėse šiuo metu yra pakankama, 16 procentų – kad per didelė, 17 procentų – kad per maža. Artimiausiais mėnesiais pramonės įmonės numato gamybos didėjimą, tik, palyginti su praėjusiais mėnesiais ne tokį ryškų: gamybą didėsiant numato 29 procentai, mažėsiant – 13 procentų apklaustųjų. Dauguma (74 proc.) įmonių mano, kad darbuotojų skaičius artimiausiais mėnesiais nesikeis, 14 procentų – kad jis didės. Galimą pramonės produkcijos kainų augimą prognozuoja 21 procentas įmonių, tačiau dauguma (76 proc.) mano, kad kainos artimiausiais mėnesiais nesikeis.

Pasak įmonių vadovų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, pramonės įmonių produkcijos gamybą riboja nepakankama paklausa (nurodė 30 proc. įmonių) ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas (35 proc.). Tačiau beveik ketvirtadalis įmonių teigė, kad jų gamybinei veiklai netrukdo niekas.
Statybos įmonių vadovų teigimu, darbų apimtis per pastaruosius mėnesius ir toliau didėjo. Taip teigė daugiau negu pusė (62 proc.) įmonių ir daugiau negu trečdalis – jog jų darbų apimtis išliko tokia pati. Panaši statybos darbų apimties augimo tendencija buvo ir praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Dauguma (79 proc.) statybos įmonių š. m. liepą teigė, kad užsakymų statybos darbams gauna pakankamai. Artimiausiais mėnesiais statybos darbų užsakymų daugės (nurodė 54 proc. įmonių), tačiau prognozės šiek tiek mažiau optimistinės nei ankstesniais mėnesiais.

Darbuotojų skaičiaus prognozė artimiausiems mėnesiams taip pat mažiau optimistinė. Kad statybos darbų kainos didės, prognozuoja pusė visų apklaustų įmonių (51 proc.), likusios mano, kad kainos nesikeis.

Įmonių vadovų teigimu, ir toliau svarbiausiu statybos veiklą ribojančiu veiksniu išlieka kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas (nurodė 53 proc. įmonių).Tarp kitų veiksnių – 10 procentų įmonių nurodė nepakankamus užsakymus, 27 procentai įmonių teigė, kad jų veiklai netrukdo niekas.

Liepos mėnesio mažmeninės prekybos apklausos rezultatai parodė, kad prekių apyvarta per praėjusius mėnesius padidėjo. Apyvarta augo visuose didžiuosiuose prekybos tinkluose ir daugiau nei pusėje (55 proc.) visų kitų prekybos įmonių. Savo įmonės ekonominę būklę liepą gerai vertino 73 procentai įmonių vadovų, blogai – tik 1 procentas. Artimiausiais mėnesiais prekybos įmonių vadovai ir toliau prognozuoja gerą įmonių ekonominę būklę. Beveik visi didieji prekybos tinklai ir 29 procentai visų kitų įmonių per artimiausius mėnesius planuoja priimti daugiau darbuotojų. Galimą kainų augimą mažmeninėje prekyboje artimiausiu metu prognozuoja 20 procentų įmonių, tačiau dauguma (79 proc.) mano, kad kainos nesikeis.

Pasak įmonių vadovų, mažmeninės prekybos įmonių veiklai, kaip ir ankstesniais mėnesiais, labiausiai trukdo konkurencija (nurodė 39 proc. įmonių), darbuotojų trūkumas (16 proc.), netobuli įstatymai (14 proc.). Tik 1 procentas įmonių nurodė, kad jų veiklos neriboja niekas.

Liepos mėnesio paslaugų sektoriaus apklausos rezultatai parodė, kad įmonių teikiamų paslaugų paklausa per pastaruosius mėnesius šiek tiek didėjo. Didėjo ir darbuotojų skaičius, tik ne taip sparčiai kaip per praėjusius mėnesius. Liepos mėnesį šiek tiek pagerėjo ir įmonių ekonominė būklė, tačiau palyginti su birželio mėnesiu, kur kas mažiau įmonių vadovų savo įmonės ekonominę būklę įvertino gerai: liepos mėnesį gerai ją vertino 60 procentų įmonių vadovų, birželio mėnesį – 70 procentų. Daugiau nei ketvirtadalis įmonių artimiausiu metu numato teikiamų paslaugų paklausos didėjimą, 7 procentai – mažėjimą. Labiausiai paklausos padidėjimo tikisi telekomunikacijų bei su kompiuteriais susijusios veiklos įmonių vadovai. Artimiausiu metu prognozuojamas ir darbuotojų skaičiaus didėjimas, tik ne toks ryškus kaip per praėjusius mėnesius: 25 procentai apklaustųjų mano, kad darbuotojų skaičius! didės ir tik 3 procentai – kad sumažės. Pasak daugumos (85 proc.) įmonių vadovų, paslaugų kainos artimiausiu metu nesikeis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.