Šiemet šalies bitininkai tiksi prikopti daugiau kaip 3 tūkst. tonų medaus

Šiemet bitininkai iš vienos šeimos tikisi prikopti 30-35 kilogramus medaus. Iš viso jie planuoja į rinką patiekti apie 3,5 tūkst. tonų prekinio medaus.

Numatoma, kad šiemet, kaip ir pernai, Lietuvoje bus surinkta daugiau medaus nei jo superkama. Geri metai bitininkams yra, kai iš vienos bičių šeimos gaunama apie 26 kilogramus medaus. Pernai gauta maždaug po 30 kilogramų.

Žemės ūkio ministerijoje Eltą informavo, kad Lietuvoje bitininkyste kaip verslu užsiima apie 100 bitininkų – maždaug po 2-3 ūkininkus kiekviename rajone. Kiti laiko nuo 20 iki 100 bičių šeimų ir iš to papildo savo šeimų pajamas. Valstybė bitininkams remti šiemet numačiusi skirti apie 1 mln. litų.

Statistikos duomenimis, kasmet į užsienį eksportuojama tik apie 5-10 proc. Lietuvoje pagaminto medaus, už produkcijos kilogramą bitininkai užsienyje tegauna 3,45-5,12 lito (1-1,5 euro).

Lietuvoje daug bitininkų savo produkcija prekiauja namuose, kilogramą medaus galima nusipirkti maždaug už 10-12 litų. Beje, didmeninė medaus kaina yra perpus mažesnė. Šalies parduotuvėse kilogramas šiemetinio medaus kainuoja 14-16 litų.

Lietuvoje yra per 11 tūkst. bitininkų, kurie iš viso laiko per 83 tūkst. bičių šeimų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.