Lenktynininkai kovojo už taiką keliuose

1003 kilometrų lenktynėse, kurios finišavo šeštadienį, pirmą kartą triumfavo „AGM Kit Car” markės automobiliu važiavusi ekipa.

Pergalę šventė „Adampolis Racing Team” komanda, visą lenktynių trasą įveikusi per 9 valandas 43 minutes.

Šiųmetės varžybos tapo kampanijos „Stop karui keliuose” dalimi. Ir organizatoriai, ir lenktynininkai skelbė, kad varžytis galima tik lenktynių trasoje, o ne įprastuose keliuose.

Tačiau trasoje avarijų netrūko. Nemaloniausiai lenktynės baigėsi „Stokker Racing Team” ekipai. Vienam iš pilotų nesuvaldžius „Renault Clio V6 Trophy” automobilio, šis rėžėsi į apsaugos atitvarus ir užsiliepsnojo. Nors pilotą apžiūrėjo medikai, jis rimtesnių sužalojimų nepatyrė.

Dėl avarijų ir techninių gedimų lenktynių finišo iš viso nepasiekė per 10 automobilių.

Viena pagrindinių tokių nesėkmių priežasčių tapo itin didelis varžybose dalyvavusių komandų skaičius.

Šiemet lenktynėse prie starto linijos išsirikiavo net 50 automobilių. Todėl, kaip juokavo patys lenktynininkai, trasa priminė didmiesčio spūstis.

Tai lėmė, kad nemažai automobilių turėjo pasitraukti dėl sankabos, aušinimo sistemos gedimų.

Vieni pirmųjų iš kovos pasitraukė lenktynių favoritai – „Kauno Grūdų-Sonex” ekipa.

Jie kvalifikacinėse varžybose parodė geriausią laiką, todėl lenktynėse startavo pirmieji. Tačiau jiems pavyko įveikti tik 38 ratus. Lyderiai turėjo pasitraukti dėl automobilio „Porsche 911 GT3 997” sankabos gedimo.

Beje, lenktynių finišo nepasiekė nė vienas „Porsche” automobilis. Ankstesniaisiais metais juos pasirinkusios komandos visuomet tapdavo prizininkėmis.

Nors buvo prognozuota, kad dėl gana lėto varžybų tempo, nes automobilius dažnai reikėjo stabdyti dėl incidentų trasoje, per 10 valandų nė vienai ekipai nepavyks įveikti visų 335 ratų, tokios kalbos nepasitvirtino.

Nuo starto akimirkos prabėgus 9 valandoms 43 minutėms, finišo tiesią kirto „AGM Kit Car” automobilis.

Pergalę šventė jo pilotai Ramūnas Čapkauskas ir Vidas Čebatavičius.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė „Renault” automobilius pasirinkusios komandos „Automoto Projektai I” ir „Renault LT Racing Team”. Jie nuo lyderių atsiliko atitinkamai penkis ir penkiolika ratų.

Geriausiai iš pajūrio atstovų sekėsi palangiškių „Turbožiedas-FMPalanga” komandai, važiavusiai „BMW 325” automobiliu.

Ji nuo nugalėtojų atsiliko 37 ratais, bendrojoje įskaitoje užėmė 14-ąją, tačiau savo klasėje iškovojo 3-iąją vietą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .