JAV tikisi, kad Lietuva, neišdavusi įtariamojo kibernetinio sukčiaus, pati jį patrauks baudžiamojon atsakomybėn

JAV ambasada tikisi, kad Lietuva imsis visų teisinių priemonių patraukti baudžiamojon atsakomybėn elektroniniais nusikaltimais įtariamą Paulių Kalpoką, kurio Lietuvos teismas nutarė neišduoti Jungtinėms Valstijoms.

„Atsižvelgiant į teismo sprendimą, mes tikimės, kad Lietuva imsis visų teisinių priemonių ir patrauks baudžiamojon atsakomybėn P.Kalpoką“, – teigiama JAV ambasados Vilniuje BNS atsiųstame komentare.

Lietuvos apeliacinis teismas šią savaitę patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą netenkinti JAV prašymo išduoti nusikaltimais su kredito kortelėmis toje šalyje įtariamą kaunietį.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad ekstradicijos prašyme nurodytus veiksmus įtariamasis atliko neišvykdamas iš Lietuvos, todėl nusikaltimas gali būti tiriamas Lietuvoje.

JAV ambasada tuo tarpu pastebi, kad nors nusikaltimas fizine prasme buvo įvykdytas Lietuvoje, elektroniniai nusikaltimai peržengia valstybių sienas ir sukelia pasekmes daugelio šalių gyventojams.

Kaune gyvenantis P.Kalpokas, kuriam dabar yra 24 metai, buvo sulaikytas 2006-ųjų rudenį per specialią Lietuvos ir JAV pareigūnų operaciją.

Tyrimą JAV pareigūnai pradėjo dar prieš kelerius metus iki lietuvio sulaikymo. Jie susidomėjo grupe žmonių, kurie, įsilaužę į populiarias internetinės prekybos svetaines arba pirkėjų kompiuterius užkrėtę virusais pasisavina svetimų kreditinių kortelių duomenis bei pinigus.

P.Kalpokas įtariamas nusikalstama veikla neteisėtai įgyjant, parduodant ar kitaip keičiantis kredito kortelių sąskaitų informacija ir bus už tai teisiamas Lietuvoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.