Lietuvos lengvosios atletikos federacijos vadovybė prašys sumokėti rinktinės treneriui už komentavimą.
Tapo žodžio meistru
Kas būtų, jei per varžybas strategai – Antanas Sireika, Algimantas Liubinskas arba dvikovinių sporto šakų treneriai, užuot vadovavę savo auklėtiniams, mestų viską ir per televiziją aiškintų, kas vyksta arenoje?
Sporto aistruoliai to nesuprastų. Daugelis ir buvo nustebinti tuo, jog Lietuvos lengvosios atletikos komandos vyriausiasis treneris Aleksas Stanislovaitis šią savaitę savo pareigas iškeitė į kitas.
Mūsų šalies lengvosios atletikos specialistas metė savo tiesioginį darbą – patarti lietuviams, kaip reikia startuoti Suomijos sostinėje vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate, ir ėmėsi varžybų komentavimo.
Su LRT komentatoriumi Tautvydu Meškoniu S.Stanislovaitis nuo ryto iki vakaro tūno komentatoriams skirtoje vietoje, tapdamas ne treneriu, o žodžio meistru.
„Jo vieta stadione, o ne prie mikrofono. Juk šios sporto šakos gerbėjai savo ekranuose nuolat mato ne tik sportininkus, bet ir trenerius bei delegacijų vadovus. Jie pataria, padrąsina saviškius. Kaip tai gali daryti Stanislovaitis, kai jis tuo metu su T.Meškoniu šnekučiuojasi ir spėlioja, kaip pasirodys jo vadovaujami atletai?” – teigė „Ekstra žinioms” vienas iš šalies sporto funkcionierių.
Apgyvendino ir paliko
Apie tai, ką veikia pasaulio čempionate Helsinkyje A.Stanislovaitis, išskyrus komentavimą, kalbinti Lietuvos delegacijos nariai kalbėjo nenoriai. Susisiekusios su Suomijoje esančiais mūsų šalies lengvosios atletikos gerbėjais „Ekstra žinios” sužinojo, jog treneris mažai kur rodosi.
Kita vertus, anot šaltinių, A.Stanislovaitį jie matė ne tik vaikščiojantį po miestą, bet ir pramogaujantį. Jis prieš porą dienų plaukiojo laivu.
Namo sugrįžusi Atėnų olimpinė vicečempionė septynkovininkė Austra Skujytė, Helsinkyje iškovojusi ketvirtąją vietą, apie rinktinės vyriausiąjį trenerį taip pat ne ką galėjo pasakyti.
– Kiek kartų buvai sutikusi A.Stanislovaitį? – pasiteiravo jos „Ekstra žinios”.
– Tikrai nedaug. Kai atvykau į Suomiją, jis padėjo apsigyventi sportininkų miestelyje.
– Ar per varžybas jis nors kartą buvo priėjęs, ką nors patarė?
– Juk jis komentuoja čempionatą. Nė karto.
– Tai gal iš viso nematei rinktinės trenerio?
– Ne. Mačiau. Buvo porą kartų užsukęs į kaimelį vakare, pralinksmino, pakėlė nuotaiką. Daugiau bendravau su savo treneriu Cliffu Rovelto.
– Per televiziją A.Stanislovaitis po penkių septynkovės rungčių sakė, jog tu laimėsi medalį. Gal reikėjo jam būti su tavimi ir kažką patarti, o ne sėdėti prie mikrofono ir spėlioti?
– Nežinau, ką kalbėjo treneris. Kas geriau ar blogiau – nesiimu spręsti. Aš tariausi su savo asmeniniu treneriu C.Rovelto.
Prašys sumokėti už komentavimą
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos tarybos bei vykdomojo komiteto narį Virginijų Daukšį papiktino kalbos apie A.Stanislovaičio nieko neveikimą Helsinkyje.
„Jis ten dirba dieną ir naktį. Keliasi 5 ryto, sutvarko visus reikalingus dokumentus, įregistruoja sportininkus varžyboms, vakare aptaria, kaip sekėsi, ką reikia tobulinti atletams. Eina miegoti jau po pusiaunakčio”, – sakė V.Daukšys.
– Ar palaikote trenerio iniciatyvą komentuoti varžybas? – „Ekstra žinios” paklausė lengvosios atletikos federacijos tarybos ir vykdomojo komiteto nario.
– Juk lengvoji atletika – ne krepšinis. Ką gali treneris patarti, kai jau atletas bėga, meta ar šoka. Tokios kalbos man yra tikrai juokingos. Strategas tai gali padaryti tik prieš varžybas ar po jų. A.Stanislovaitis tikrai atlieka daug matomo ir nematomo darbo, todėl labai keista, kad jis puolamas.
– Tai nieko blogo, kad rinktinės vyriausiasis treneris komentuoja čempionatą?
– Jis atsidavęs lengvajai atletikai žmogus. Negi blogai, kad profesionalas žiūrovams paaiškina visus varžybų niuansus?
– Kiek jis gaus už pasaulio čempionato varžybų komentavimą?
– Labai gaila, bet turiu pasakyti šiokią tokią paslaptį. A.Stanislovaičio pareigos – rinktinės vyriausiojo trenerio – yra visuomeninės ir jis iš federacijos negauna jokio užmokesčio. Komentuoja varžybas Helsinkyje taip pat nemokamai.
Todėl aš kelsiu klausimą, kad LRT vadovybė vis dėlto atsižvelgtų į tai, kad treneris tikrai profesionaliai atlieka savo darbą ir už tai jam sumokėtų. Tai būtų teisinga.
„Ekstra žinios”