Daugiau vaistų kolorektaliniam vėžiui gydyti

Valstybinė ligonių kasa pranešė, kad su vaistų didmeninės prekybos įmonėmis pavyko suderėti, jog centralizuotai perkamų vaistų storosios ir tiesiosios žarnos (kolorektaliniam) vėžiui gydyti kainos gerokai sumažėtų.

Tai leis kai kurių vaistų šiai ligai gydyti nupirkti net 10 kartų daugiau, palyginti su praėjusiais metais, ir beveik visiškai patenkinti jų poreikį. Lietuvoje kolorektalinis vėžys pagal dažnumą yra antras po prostatos vėžio. Per metus šia liga suserga apie 1400 žmonių. Pernai gydymo vienu svarbiausių centralizuotai perkamų medikamentų kurso kaina siekė beveik 10 tūkst. litų, šiemet – 2,5 tūkst. litų. Pernai trims onkologiniams preparatams kolorektaliniam vėžiui gydyti buvo skirti 2 mln. litų, šiemet – 5 mln. litų. Pernai centralizuotai perkamais vaistais buvo gydoma apie 100 ligonių, sergančių storosios ir tiesiosios žarnų vėžiu, o 2007-aisiais – beveik 1000 pacientų.

„Health Day News“ pranešė, kad sukurtas pleistras širdies raumeniui, kuris stimuliuoja širdies ląstelių augimą po patirto infarkto. Tai gali būti naujas būdas pažeistam audiniui atstatyti, o galbūt kai kurių pacientų atveju ir alternatyva širdies transplantacijai. Suaugusio žmogaus širdies raumuo po infarkto paprastai neatsistato, o pažeistoje vietoje esantis surandėjęs audinys apsunkina širdies susitraukimus.

Mokslininkai nustatė, kad daugelio pamėgtas vitaminas C negali padėti išvengti ar išgydyti peršalimo. Vienintelė išimtis – žmonės, kuriems tenka dideli fiziniai krūviai arba kai jie patiria trumpalaikį šalčio poveikį. Suomių mokslininkai apžvelgė 30 tyrimų, skirtų profilaktiniam ir gydomajam vitamino C poveikiui. Juose iš viso dalyvavo 11 350 žmonių, kurių kiekvienas suvartodavo bent po 200 mg vitamino C per dieną. Daugeliu atvejų peršalimo ligų rizika dėl to nesumažėjo. Buvo stebimas tik nedidelis ligos trukmės ir sunkumo sumažėjimas palyginti su placebo. Tačiau efektas pasirodė toks mažas, kad šis faktas neturi klinikinės reikšmės. „Daugeliu atvejų kasdienis vitamino C vartojimas peršalimo profilaktikai neturi prasmės“, – sakė darbo bendraautoris Harri Hemila. Išimtis – žmonės, kurių organizmas veikiamas sunkaus, bet trumpalaikio streso. Viename tyrimų vitaminą C vartojo maratono bėgikai, slidininkai ir kareiviai, dalyvavę mokymuose subarktiniame klimate. Peršalimų rizika vartojant vitaminus sumažėjo 50 procentų. Mokslininkai teigia, kad vitamino C efektyvumas neįrodytas ir gydant peršalimą. Didelių askorbo rūgšties dozių vartojimas prasidėjus ligai nedaro didelės įtakos ligos trukmei bei sunkumui.

Patirtas stresas atlėgsta ne iš karto. Jei ilgai nepavyksta užmigti, nebūtina iš karto griebtis raminamųjų, – geriau įjungti ramią muziką. Taivano universiteto mokslininkai tvirtina, kad tokios muzikos klausymas prieš miegą yra daug efektyvesnis už bet kokius raminamuosius. Tokia muzika sumažina pulsą bei kvėpavimo dažnumą, o paskui prasideda ramus miegas. Jis, žinia, gydo, ir ne tik stresą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.