Vilniuje tęsiasi nelegalaus gidų darbo prevencijos akcija

Prieš keletą dienų Vilniaus senamiestyje pakartotinai surengus nelegalaus gidų darbo prevencijos reidą ir patikrinus 28 gidų pažymėjimus, nenustatyta nė vieno nelegalaus darbo atvejo. Šį sezoną tai jau antras gidų darbo patikrinimas, kurį organizavo sostinės Savivaldybės Turizmo skyrius kartu su VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centru, gidais ir policijos pareigūnais.
Atliekant patikrinimą, daugiausia senamiestyje sutiktų gidų ekskursijas vedė vokiečių, italų, anglų ir lenkų kalbomis. Keletas ekskursijų buvo vedama rusų, prancūzų, ispanų ir japonų kalbomis.

Reido metu buvo tikrinama, ar ekskursijas vedantys gidai turi privalomą Valstybinio turizmo departamento išduotą pažymėjimą. Toks pažymėjimas išduodamas baigusiems specialius gidų kursus, kuriuos kasmet organizuoja VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centras ir kitos turizmo organizacijos bei įmonės.

Šių metų birželį Vilniuje patikrinus gidų darbą taip pat nebuvo nustatyta nė vieno nelegalaus darbo atvejo – gido pažymėjimus turėjo visi patikrinti dvidešimt ekskursijų vadovų. Siekiant užtikrinti, kad turistai gautų teisingą ir išsamią informaciją apie Vilnių ir Lietuvą, bei rūpinantis gidų darbo rinkos apsauga, tokios akcijos sostinėje rengiamos nuo 2002 metų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.