Kauno valdininkai neatmeta A. Rakausko pasiūlyto arenos varianto

Po ketvirtadienį Kauno miesto tarybos priimto sprendimo nutraukti derybas su prancūzų kompanija „Bouygues Batiment International” (BBI) dėl Kauno sporto ir pramogų rūmų statybos Nemuno saloje pasigirdo neoficialių kalbų, jog miesto valdininkai neatmeta verslininko, „Senukų” asociacijos prezidento Augustino Rakausko pasiūlyto arenos varianto.

Už derybų su prancūzais nutraukimą argumentuotai ir ryžtingai pasisakė Kauno tarybos nariai Stasys Žirgulis, Marius Panceris, vicemeras Kazimieras Kuzminskas.

„Atidžiai turime išnagrinėti ne tik Eugenijaus Miliūno projekto įgyvendinimo galimybes, bet ir A.Rakausko pasiūlymus”, – teigė vicemeras K. Kuzminskas.

Už vieno turtingiausių Lietuvoje verslininkų A. Rakausko idėją šalia Kauno priemiesčio Vytėnų pastatyti milžiniškus sporto rūmus žiniasklaidoje kiek anksčiau yra pasisakę premjeras Gediminas Kirkilas ir buvęs premjeras Algirdas Brazauskas.

M. Panceris mėgino sklaidyti abejones, kad Kaunas neturės lėšų architekto E. Miliūno vadovaujamos grupės projekto įgyvendinimui. Anot jo, pinigų šiam projektui gali skirti ir miesto verslininkai.

Kauno savivaldybei prancūzai BBI derybas dar galėtų atnaujinti, jei pateiktų savivaldybei labai patrauklų pasiūlymą, tačiau tai laikoma daugiau teorine galimybe.

Savivaldybės derybininkai savaitės pradžioje oficialiai pripažino, kad su BBI susitarti nepavyko, tačiau bijoma, kad įmonė gali kreiptis į teismą ir taip arenos projektas būtų įšaldytas maždaug metams, o savivaldybei grėstų milijoninis ieškinys. Tai reali grėsmė, kad tokiu atveju Kaunas gali išvis likti be arenos.

Per ilgai užsitęsusias derybas daugiausia priekaištų prancūzai sulaukė dėl per daug didelės statybų kainos. BBI siūlė įvairias arenos kainas, tačiau liepą grįžta prie pirminio pasiūlymo areną statyti už beveik 500 mln. litų.

Prancūzijos bendrovė areną ketino statyti Nemuno saloje, šalia kurios veikia prekybos ir pramogų centras „Akropolis”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.