Alkani kūnai

Alkani kūnai

Les Corps Impatients (Eager Bodies)

(2004 Prancūzija) 1 val. 31 min.

Melodrama

Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Režisierius: Xavier Giannoli

Aktoriai: Laura Smet, Nicolas Duvauchelle, Marie Denarnaud, Catherine Salviat, Maurice Antoni, Julien Bouvard

Tai pirmasis režisieriaus Xaviero Giannoli filmas, kurį kritikai vertina kaip puikų debiutą, o žiūrovai salę palieka su ašaromis akimis. X. Giannoli Kanų kino festivalyje 1998 m. pelnė „Auksinę Palmės šakelę“, o 1999 m. Cezario apdovanojimą už trumpametražinį filmą „Interviu“, pasakojantį apie žurnalistą, mėginusį gauti interviu iš Evos Gardner.
Koledžo studentas Paulas lydi savo draugę Šarlotę į Paryžių, kur jai turi būti nustatyta tiksli merginą užklupusios ligos diagnozė ir gydymo metodai. Šarlotė serga plaučių vėžiu: meilės mieste ji pradeda intensyvų chemoterapijos kursą. 20-metė mergina silpsta akyse, jai nuslenka plaukai. Paulas, kurio laukia visas gyvenimas, pamažu netenka jėgų matyti Šarlotės kančias. Vis dažniau įsiplieskia ginčai tarp dviejų jaunų, vienas kitą mylinčių žmonių. Skausmas, nerimas, nežinia dėl ateities ar tiesiog visiškas jos nebuvimas, vienatvė, gyvenimas tarp namų ir ligoninės jaunuolius išvargina. Į mažą, skausmo kupiną jų pasaulį, įsiveržia jauna seksuali, pilna gyvybės Šarlotės pusseserė Ninona. Kol Šarlotė ligoninėje, Paulas su ja puikiai leidžia laiką. Joje jis atranda gyvenimą be ligos, jausmus, užuovėją. Jauni karšti žmonės užmezga aistringą romaną. Šarlotė žino apie jų jausmus, tačiau, bijodama likti visai viena, mėgina su tuo taikytis.
„Alkani kūnai“ – tei meilės istorija, papasakota be patoso, tiesiog taip…Apie du jaunus žmones, kurie susiduria su skaudžiausia, kokia tik gali būti, nelaime, su nepagydoma liga ir mirtimi, kai jie iš naujo turi įvertinti tai, kas gyvenime yra svarbu, kas ne, ką reiškia gyventi, kai už tai kiekvieną sekundę reikia kovoti, ką reiškia skausmas, baimė ir netektis. Istorijos pagrindas – instinktai: lengva suprasti, sunku paaiškinti. Jauni žmonės jausmų nemoka išreikšti žodžiais, jie tai daro veiksmais. Net ir sirgdami, nepaisydami jokių aplinkybių, jie nori mylėti, nori mylėtis. Galbūt, tai, ką jie atranda trise, jiems yra išeitis. Jų gyvenime nėra vietos išdidumui, nesąžiningumui, kaltei. Jie vieni ir šalia jų vaikšto mirtis…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.