„Lietuvai“ sutrukdė štilis

Pirmajame regatos „Tall Ships’ Races Baltic 2007“ etape, D klasėje, Klaipėdos burinė jachta „Lietuva“ užėmė 8-ąją vietą. Bendroje įskaitoje iš visų regatoje dalyvaujančių burlaivių, suskirstytų į keturias klases, ji kol kas yra 57-a.

Pirmojo etapo, kuris vyko nuo Arhuso (Danija) iki Kotkos (Suomija), D klasės nugalėtoja tapo Danijos jachta „Svanen“. Bendroje įskaitoje po pirmojo etapo ji tėra tik 40 vietoje.

Iš viso D klasėje startavo 19 jachtų, kurios šiame etape nepasiekė gerų rezultatų dėl nurimusių vėjų.

Jau nuo pat starto „Lietuva“ ir jos varžovai plaukė pučiant labai silpnam vėjui. Buriuojant tokiomis oro sąlygomis, reikalingos lengvos burės, nes sunkiosios tiesiog suglemba nuo savo svorio. Tinkamiausia tokiam vėjui burė – tai senas visą pasaulį apkeliavęs lietuvišką trispalvę primenantis spinakeris (į parašiutą panaši burė). 1989 m. ši burė virpino visų lietuvių širdis, kai „Lietuva“ drauge su kitomis jachtomis dalyvavo žygyje per Atlantą.

Starto metu ši burė audrino konkurentų nervus, nes palengva plaukdama vos kelių mazgų greičiu „Lietuva“ vijosi ankščiau startavusius burlaivius ir tolo nuo tik ką startavusių priešininkų. Praėjus kelioms valandoms po starto, šios regatos favoritai tapo aiškūs: septynios jachtos kelių šimtų metrų atstumu viena nuo kitos plaukė į rytus, viena iš jų buvo ir „Lietuva“.

Visos jachtos pasirinko tą pačią strategiją – plaukti trumpiausiu atstumu iki Gotlando salos, o ten – pagal orų prognozes rinktis, anksčiau ar vėliau pasukti Suomių įlankos link.

Likus kelioms jūrmylėms iki finišo, vėjas išsikvėpė. Šioje situacijoje sportas pavirto loterija. Pavyzdžiui, „Lietuva“ finišo liniją kirto tik po 8 valandų plūduriavimo vietoje. Tad pirmąjį etapą laimėjo ne varžybų favoritai, o tie, kuriems buvo labiau palanki sėkmė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.