Kada geriausias laikas pradėti dar vieną?

Kada geriausias laikas pradėti dar vieną?

Daugeliui žmonių sprendimas turėti vaiką labiau susijęs su klausimu kada turėti, o ne ar turėti. Iškyla daugybė svarstymų, ar yra idealus tarpas tarp vaikų. Didysis klausimas yra: ar geriau turėti vaiką iš karto po pirmojo gimimo, kad jie kartu galėtų žaisti, o jūs juos abu užaugintumėte pačiu trumpiausiu laikotarpiu, ar geriau tarp vaikų padaryti tam tikrą tarpą?

Tyrinėtojai stengiasi atsakyti į šį klausimą, ir nors jie tiksliai negali pasakyti, kad kiekviena moteris turėtų lukterėti 2 – 3 metus tarp gimdymų, daugumose studijų kalbama būtent apie šį laikotarpį. Taip daro ir dauguma šeimų.

Štai keletas apibendrinimų iš idealaus laiko tarpo tarp vaikų gimdymų studijų:

Studija, publikuota Naujosios Anglijos Medicinos žurnale, skelbia, jog 18 – 23 mėnesių laiko tarpas tarp paskutiniojo vaikelio gimimo ir kito pradėjimo yra geriausias būsimajam mažyliui sveikatos požiūriu. Gydytojai pastebėjo, kad pradėjus kūdikį mažiau nei 6 mėnesiai po paskutinio vaiko gimimo, atsiranda 40 procentų tikimybė, kad būsimas naujagimis gims neišnešiotas arba per mažo svorio. Tie, kurie yra pradėti daugiau nei 10 metų po artimiausio brolio ar sesers gimimo, susiduria su dviguba rizika gimti anksčiau laiko.

Panaši Kalifornijos universiteto (San Franciskas) studija skelbia, kad idealus intervalas tarp kūdikių yra 24 – 35 mėnesiai. Anksčiau pradėti kūdikiai dažniau gimsta per mažo svorio. Gydytojai įtaria, jog motinos kūnui reikia laiko atsigauti po įtampos ir atgauti visas reikalingas medžiagas, kurias ji prarado pirmojo nėštumo metu.

Kai pirmajam mažyliui nėra metukų arba yra daugiau nei 4 metukai, tai yra idealus laikas vaikų santykių su tėvais, vaikų konkurencijos ir jų pasitikėjimo savimi aspektu, teigia šeimos studijų Tenesio universitete profesorė Džini Kidvel (Jeannie Kidwell). Jos įsitikinimu, metų neturintys vaikai dar neturi ypatingo statuso savo šeimoje pojūčio, o vaikai virš 4 metukų turėjo pakankamai laiko atsidžiaugti mamytės ir tėvelio dėmesiu, be to, jie jau turi savarankišką gyvenimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.