Kontrabandininku pripažinto policininko garbė atstatyta

Tai, kad buvęs Klaipėdos policijos pareigūnas Juozas Šiaudvytis nėra kontrabandininkų padėjėjas, ilgo teismų maratono metu tikėjo tik jo advokatas. Po ketverių metų Lietuvos Aukščiausiajam Teismui paskelbus verdiktą paaiškėjo, jog prokurorų jam surašyti kaltinimai nieko verti.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę atmetė Generalinės prokuratūros kasacinį skundą. Prokurorai skundė kovo 2-osios Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo išteisintas buvęs uostamiesčio VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT) policininkas J. Šiaudvytis bei atmestas prokurorų apeliacinis skundas dėl Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus viršininko Roberto Pociaus ir jo pavaldinio vyresniojo inspektoriaus Arūno Knietos išteisinimo.

Pernai liepą Klaipėdos apygardos teismas J. Šiaudvytį pripažino kaltu kartu su bendrininkais padėjus per valstybės sieną gabenti prekes, kurias privaloma pateikti muitinei. Už tai jam skirta 6 750 litų bauda. Tačiau aukštesnės instancijos teismas jį išteisino – esą byloje nepakanka įrodymų, kad klaipėdietis dalyvavo gabenant kontrabandą.

J. Šiaudvyčio kaltinimai buvo grindžiami tik Valstybės saugumo departamento pareigūnų užfiksuotų kelių telefoninių pokalbių tarp jo ir kito nuteistojo šioje byloje analize bei prielaidomis. Įtarta, kad buvęs pareigūnas žinojo apie krovinio gabenimą.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad pokalbių klausęsis VSD pareigūnas padarė išvadą, jog kalbama būtent apie kontrabandinį batų krovinį bei savo nuožiūra į protokolą įrašė žodį „krovinys“, nors kaltinamieji jo neištarė. Neįrodyta ir tai, kad J. Šiaudvytis prašė byloje išteisintų muitinės pareigūnų padėti išvengti muitinės kontrolės.

Didžiulį rezonansą 2003 metais sukėlusi kiniškų batų kontrabanda ir dokumentų klastojimu įtariamų Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus viršininko R. Pociaus, A. Knietos, muitinės inspektoriaus Eugenijaus Kaniausko, buvusio policininko J. Šiaudvyčio bei kelių verslininkų sulaikymo istorija per bendrą labai slaptą VSD ir Muitinės kriminalinės tarnybos operaciją baigėsi tyliai. Pernai liepą įtariamieji buvo išteisinti ar atsipirko piniginėmis baudomis.

Bene griežčiausiai, 20 tūkst. litų bauda, nubaustas kaltu dėl abiejų nusikaltimų pripažintas Audrius Kuzas. Kyšį per tarpininkus pareigūnams kartu perdavusiam Ričardui Josvilui teko sumokėti 14 750 litų.

J. Šiaudvyčiui, neva žinojusiam apie būsimą kontrabandos gabenimą, tąkart skirta piniginė bauda. E. Kaniauskas ir Saulius Vilčinskas pripažinti kaltais per tarpininkus muitininkams perdavę kyšį. Pirmajam ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnautoju, o jo bendrui skirta 6 125 litų bauda. R. Pocius ir A. Knieta buvo išteisinti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.