Liberalai nuslėpė rėmėjų aukas

Liberalų sąjūdis per rinkimus į savivaldybių tarybas nuslėpė duomenis apie fizinius ir juridinius rėmėjus, paaukojusius daugiau kaip 100 tūkst. litų.

Be to, Petro Auštrevičiaus vadovaujamas politinis judėjimas pridarė įvairiausių pažeidimų, už kuriuos Liberalų sąjūdžio finansininkei Editai Rusinienei gresia bauda nuo 2 iki 10 tūkstančių litų.

E.Rusinienės administracinio teisės pažeidimo bylą pirmadienį atvertė Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja Lilija Tarčevskaja.

Susipažinusi su byloje esančiais dokumentais, teisėja nusprendė bylos nagrinėjimą sustabdyti. Teisėja Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) nurodė patikslinti duomenis, dėl kurių E. Rusinienė įtariama pažeidusi Politinių partijų finansavimo įstatymą. Esą teismui pateikti neišsamūs duomenys.

Suvelta ataskaita

VMI inspektoriai, atlikę Liberalų sąjūdžio veiklos patikrinimą, nustatė, kad per vasarį vykusius rinkimus į savivaldybių tarybas partija nuslėpė duomenis apie daugiau kaip 110 tūkst. litų paaukojusius rėmėjus.

Paaiškėjo, kad į partijos ataskaitą bei apskaitos žiniaraštį nebuvo įtraukta informacija apie fizinių asmenų paaukotus 85 681 litą bei nuslėpta apie juridinių asmenų paaukotus 25 tūkst. litų.

Be to, partijos finansininkė į ataskaitą klaidingai įrašė duomenis apie turėtas išlaidas. Nors Liberalų sąjūdis turėjo išlaidų už 373 tūkst. litų, bet įrašė kur kas didesnę sumą – 444 tūkst. Lt.

Patikrinus duomenis taip pat paaiškėjo, kad kai kurios sąjūdžiui išrašytos sąskaitos faktūros buvo įskaičiuotos į išlaidas net po du kartus.

Be to, VMI konstatavo, kad finansininkė į ataskaitą įtraukė 42 tūkst. litų, nors šios sumos negalėjo pateisinti. Tačiau buvo nutylėtos išlaidos už 58 tūkst. Lt, nors partija jas patyrė.

Žiopla buhalterė

Inspekcijos akte taip pat konstatuojama, kad Liberalų sąjūdis iš savo sąskaitos sumokėjo beveik 100 tūkst. litų vienai individualiai įmonei už atliktas paslaugas, tačiau pagal galiojančią tvarką šie pinigai turėjo būti pervesti iš specialiosios rinkimų sąskaitos.

„Kompiuteryje labai blogai veikė programa, todėl ir padariau šiuos pažeidimus“, – pirmadienį teisme teisinosi partijos finansininkė E. Rusinienė. Liberalų sąjūdžiui priklausanti moteris prisipažino, kad pirmą kartą tvarkė partijos buhalteriją.

Moteris teigė, kad greičiausiai baudą teks jai sumokėti asmeniškai – esą pažeidimus padarė ji, todėl už juos ir atsako. „Su partijos atstovais apie baudos padengimą nekalbėjome, jie mano, kad esu žiopla buhalterė“, – guodėsi moteris.

Klaidos ar klastotė?

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sakė, kad komisija dar nesvarstė, ar Liberalų sąjūdžio padaryti pažeidimai yra šiurkštūs.

„Aišku, keistai atrodo, kai teisinamasi, kad klaidos buvo padarytos dėl nerūpestingumo ir neatidumo, – sakė Z.Vaigauskas. – Prisipažinsiu, neturiu paaiškinimo, kaip galima tokių keistenybių pridaryti, todėl kol kas negaliu komentuoti, ar už šių pažeidimų slypi kas nors daugiau“.

Ar bus skiriamos kokios nors sankcijos Liberalų sąjūdžiui, VRK spręs po atostogų. Be to, tai priklausys nuo teismo sprendimo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.