Lietuvos jaunimas patyrė jau penktąjį pralaimėjimą

Lietuvos rinktinė pralaimėjo jau penktąsias Europos jaunimo čempionato rungtynes. Šįsyk įtikinamu 18 taškų skirtumu 94:76 (25:15, 26:27, 23:13, 20:21) mūsiškius įveikė Serbijos krepšininkai. Lietuvos rinktinė E grupėje dar neiškovojo nė vienos pergalės ir būdama autsaiderė prarado viltis kovoti dėl 5-8 vietos.

Jau pirmajame kėlinuke išryškėjo serbų pranašumas. Jie nesunkiai rinko taškus ir po pirmojo ketvirčio buvo priekyje dviženkliu skirtumu 25:15.

Po kelių tolimų Lietuvos rinktinės krepšininkų metimų antrajame kėlinuke skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 3 taškų (34:37), tačiau serbai spuratvo 9:2 ir susigrąžino dviženklį pranašumą 46:36. Po dviejų kėlinukų varžovai pirmavo 51:42.

Po didžiosios pertraukos žaidimą kontroliavo Serbijos krepšininkai. Serbų persvara padidėjo iki 20 taškų (70:50), o Vladimiras Štimacas per trečią ketvirtį pelnė 10 taškų. Prieš lemiamą kėlinuką Serbijos komanda buvo priekyje 74:55.

Lemiamą ketvirtį mūsiškiai pradėjo spurtu 11:0, o skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 8 taškų (66:74). Vis dėlto aikštelėje pasirodęs Milenko Tepičius pataikė du tolimus metimus ir sugrąžino serbams dviženklį pranašumą (80:66). Dvikovos pabaigoje serbų treneris į aikštelę išleido mažiau rungtyniaujančius krepšininkus, tačiau lietuviams vis tiek nepavyko sumažinti atsilikimo. Serbijos krepšininkai šventė pergalę rezultatu 94:76.

Lietuva: R.Trakimas 20, P.Butkevičius 14 (7 atk.kam.), E.Ežerskis 13 (6 rez.perd.), A.Labuckas 11, V.Dilys 10, E.Ruzgas 5.

Serbija: V.Štimacas 19 (14 atk.kam, 5 blk.), D.Labovičius 18, M.Tepičius 16, I.Pauničius 11, M.Teodisičius 10 (10 rez.perd.), N.Dragovičius 8.

* * *

Į pusfinalį patenka dvi pirmas vietas užėmusios komandos, 3-4 vietoje likusios rinktinės kovos dėl 5-8 vietų, o paskutines dvi vietas užėmusios ekipos kausis dėl 9-12 turnyro vietų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .