Vilniaus savivaldybėje pakvipo streiku

Vilniaus savivaldybės administracijos darbuotojų profesinė sąjunga pagrasino teismais ir streikais, jei nebus atsisakyta numatomos administracijos struktūros reformos.

Profesinė sąjunga kreipėsi į Vilniaus miesto tarybos narius, ragindama nepritarti tarybai pateikto administracijos struktūros reorganizacijos projektui.

Kaip teigiama profsąjungos kreipimesi, vos tris mėnesius dirbančios naujosios miesto valdžios parengtas savivaldybės administracijos reorganizacijos projektas neturi objektyvaus paaiškinimo ir tėra politinio susidorojimo įrankis su darbuotojais, kurie nepaklūsta valdžios reikalavimams atsistatydinti savo noru.

„Administracijos struktūra veikia efektyviai ir nereikalauja jokių administracinių pertvarkų ir juo labiau visos struktūros reorganizacijos, kuri atneša tik papildomų išlaidų, griauna normalų darbo ritmą, darbuotojai negali būti tikri dėl savo ateities, dėl to nukenčia darbo kokybė“, – kreipimesi dėsto profesinė sąjunga.

Anot reformai nepritariančių savivaldybės darbuotojų, reorganizacijos projektas tarybai pateiktas skubotai, jis nebuvo suderintas su profesine sąjunga, departamentai reorganizuojami neatlikus jokios analizės, o naujai kuriami tik pakeitus po vieną žodį pavadinime.

Projektas dėl naujos administracijos struktūros buvo pateiktas birželio pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje, jam buvo pritarta. Jei valdančiajai miesto tarybos narių daugumai pavyks šį projektą patvirtinti, keisis ne tiktai departamentų ir jų skyrių išsidėstymas. Kai kurie jų bus naikinami ir steigiami nauji, o tai reiškia, kad dauguma dabartinių savivaldybės darbuotojų gautų atleidimo iš darbo lapelius ir turėtų iš naujo įsidarbinti.

Pagal pirminį savivaldybės administracijos pertvarkymo projektą, iš Teisės departamento struktūros Dokumentų skyrius būtų perkeltas į tiesiogiai administracijos direktoriui pavaldžių skyrių grupę.

Taip pat numatoma naikinti Ekonomikos departamentą, pertvarkant jį į Finansų ir biudžeto departamentą, susidedantį iš keturių skyrių, Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamentą pertvarkyti į Saugaus miesto.

Projekte numatyta sukurti naują Turto departamentą, o vietoj Energetikos ir ūkio departamento – Miesto ūkio departamentą. Pakeitimai numatomi ir kituose departamentuose.

Elektroninio miesto departamentą apskritai žadama panaikinti, vietoje jo paliekant tik Informacinių technologijų skyrių, kuris irgi būtų pavaldus administracijos direktoriui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.