Dainininkas R.Janavičius išėjo geisdamas gyventi

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, pliaupiant vasaros liūčiai, močiutės namuose Klaipėdoje užgeso žinomas dainininkas Rolandas Janavičius.

Šalia dainininko paskutinėmis jo gyvenimo akimirkomis buvo mama, močiutė, jo mylimoji Deimantė Janavičiūtė, kiti artimieji.

Šiandien ir rytoj dainininko gerbėjai su R.Janavičiumi galės atsisveikinti Šv.Juozapo darbininko bažnyčios Laidojimo namuose Smiltelės gatvėje. Antradienį 14 valandą karstas su dainininko palaikais bus palydėtas į paskutiniąją kelionę.

Kovojo keturis mėnesius

Trisdešimt septynerių metų vyras, netikėtai atsinaujinus vėžiui, su liga kovojo keletą mėnesių.

Dar gegužę dainininkas buvo kupinas vilčių, kad jam pavyks įveikti jo skrandyje ir žarnyne išplitusias vėžio ląsteles.

Tačiau pastarąsias tris savaites klaipėdiečio jėgos kasdien seko. Jis jau nebegalėjo valgyti, nedaug kalbėjo. Dainininko artimieji iki pat paskutinių akimirkų meldė jam stebuklo ir stiprybės.

Išgirdęs kiekvieną sveikatos linkėjimą, sergantis R.Janavičius atsakydavo kaskart taip pat: „Duok dieve, duok dieve, kad taip ir būtų”.

Likus kelioms valandoms iki jo mirties už dainininko sveikatą bei jo mamos stiprybę, buvo meldžiamasi per Mišias Šiluvos Šv.Mergelės Marijos apsireiškimo koplyčioje.

Geidė gyventi

R.Janavičiaus sveikata ypač pablogėjo po trečiosios chemoterapijos procedūros prieš keturias savaites.

Diagnozavę ūmų vėžio atsinaujinimą, gydytojai buvo numatę, kad dainininkas iš viso turės pakelti šešias „chemijos” procedūras. Tačiau po kiekvienos procedūros R.Janavičiaus sveikata vis silpo.

Dainininkas geidė gyventi. Dar prieš pusantro mėnesio, kol jautėsi stipresnis ir galėjo bendrauti telefonu, jis užsirašydavo kvietimus koncertuoti vasaros pabaigoje ir rudenį.

Vildamasis, kad pasveiks, jis vis dėlto įspėdavo koncertuoti jį kvietusius žmones, kad šimtu procentu nepažada atvykti į renginį. Dainininkas žadėdavo perskambinti jiems likus mėnesiui iki koncerto ir pranešti, ar bus pakankamai stiprus, kad galėtų koncertuoti.

Susirgęs R.Janavičius vengė viešumos, nebendravo su žiniasklaida, nesifotografavo.

Padėjo ir maldos

Dainininko močiutė, kurią jis visą gyvenimą švelniai vadino „babūnėliu”, kiekvieną dieną meldėsi, kad dievulis verčiau pasiimtų ją, o ne mylimą, talentu apdovanotą anūką.

Susirgęs R.Janavičius taip pat atsigręžė į Dievą. Niekaip negalėdamas atgauti jėgų jau po pirmosios „chemijos” procedūros, dainininkas įsitikino, kokia didelė gali būti maldos jėga.

Velykų dieną jo artimieji ir jis pats – ligoninės palatoje, kartu su „Coliu” vadinta mylimąja, meldė Dievą sveikatos, stiprybės ir paramos.

Bendroje maldoje už R.Janavičių meldėsi daugiau nei dvidešimt jam artimų žmonių.

Praėjus valandai po maldos dainininko sveikata ėmė labai sparčiai taisytis. Skausmai sumažėjo, jis atgavo apetitą, pagerėjo dainininko kraujo tyrimo rezultatai.

Tąsyk R.Janavičius sustiprėjo. Jis daug lengviau pakėlė antrąją „chemijos” procedūrą.

Tačiau po trečios procedūros dainininkas vis labiau silpo. Dar gulėdamas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jis kelis kartus buvo patekęs į reanimacijos skyrių.

Apverkė šunį

Kelias savaites iki mirties R.Janavičius gyveno močiutės namuose Klaipėdoje, prižiūrimas mamos ir kitų artimųjų.

Likus trims dienoms iki dainininko mirties nugaišo mylimiausias jo šuo – Megė.

R.Janavičius šią žinią priėmė labai jautriai. Nors tuo metu jau kalbėjo nedaug, jis verkė dėl dešimtmetį auginto mylimo šuns netekties.

Pats R.Janavičius su artimaisiais vengė kalbėtis apie mirtį. Jis vis tikėjosi sustiprėti ir pasveikti.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį dainininkas mirė lengvai ir ramiai, su šypsena veide.

Spalį populiariam dainininkui būtų sukakę 38 metai.

Dainavo du dešimtmečius

Rolandas Janavičius savo dainomis gerbėjus džiugino du dešimtmečius.

Savo karjerą 1987-aisiais pradėjęs tuo metu Lietuvoje labai populiariame ansamblyje „Nerija”, nuo 1991-ųjų karjerą tęsė legendinėje grupėje „Rondo”, vėliau pradėjo solinę karjerą.

Pirmasis solinis dainininko albumas pasirodė 1995 metais, o paskutinysis – „Lūpos kaip medus” gerbėjus pasiekė 2006-ųjų balandį. Pradėjęs solinę karjerą, dainininkas išleido keturis populiarius albumus. Praėjusiais metais R.Janavičius žiniasklaidai kalbėjo apie planus susituokti su mylimąja Deimante Janavičiūte.

Prieš atsinaujinant klastingai ligai, dainininkas porą metų gyveno Vilniuje, turėjo daugybę planų, daug koncertavo, o jo dainos vėl buvo populiariausiųjų sąrašuose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , .

17 atsiliepimų į "Dainininkas R.Janavičius išėjo geisdamas gyventi"

 1. Daiva B

  Ilsėkis ramybėje, Rolandai. Buvai nuostabus žmogus, tokiu ir liksi visų mūsų širdyse.

 2. Dabena

  Nieko nepadarysi, ir Dievui reikia tokių žmonių. Ilsėkis ramybėje

 3. Erika

  Zmogus tikrai nuostabus buvo 🙂 ir bus musu sirdyse, jo dainos visad primins apie si nuostabu zmogu.

 4. nesvarbu...

  😐 😮 😯 😥

 5. laime

  ilsekis ramybeje,Rolandai!….

 6. 123 musu bugnai skamba mes ateinam garsiai kaip at

  kad kitame gyvenime suzibetu

 7. ilona

  Jis dar ilgai gyvens…savo dainose.

 8. Nuoširdžiai gaila

  kai jauni žmonės išeina anapus 🙁

 9. asta

  amzina atilsi duok mirusiam viespate 😥

 10. roberta

  😥 🙁 net neturiu zodziu kodel toks gyvenimas negailestingas??????????!?????????

 11. Jolanta

  Rolandai, Tu su mumis, mes su Tavim……………….

 12. nepazystamasis

  tepadeda mums dievas

 13. fausta
 14. ILONA

  KAI SKAITAI TOKIAS TEMAS LABAI LABAI SKAUDA SIRDI.BET LABAI UZJAUCIU ARTIMUOSIUS.AISKU UZUOJAUTA CIA NEPADES.BET TIKRAI ISIVAIZDUOJU KA ISGYVENA MOTINOS IR MYLIMOSIOS SIRDYS. 😥 🙁

 15. indre

  Rolandai kodel tu mus palikai?
  ilsekis ramybeje… 😉

 16. indryta.

  Rolandai tu gyvas musu sirdyse… 😥

 17. Miglute [pasiilgau Rolando];((

  Gal ir nebuvau Rolando gerbeja bet dabar kai sito zmogaus nebeliko zinot kokios sito pasekmes?kiekviena karta kai isgirstu sio zmogaus daina ar pavarde apsiverkiu ir beviltiskai saves kodel? kodel jis pasitrauke kodel ji pasieme? man labai gaila jis buvo pats geriausias ir man nieko kito taip negaila kaip Rolando Janaviciaus… rasau sia zinute ir verkiu… neturejau galimybes jo pamatyti paguosti o dabar visa gyvenima kaltinsiu save kad negalejau, nevertinau tinkamai zmogaus…man visa gyvenima griaus sazine ir kiekviena karta verksiu isgirdus daina zmogaus kurio niekada nebepamatysiu… Ilsekis ramybeje ROLANDAI JANAVIČIAU…:,,,,((((

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.