Dviratininkai mėgėjai įveiks 400 km greičiau nei per parą siekdami Lietuvos rekordo

Grupė dviratininkų mėgėjų (13 žmonių) iš Kauno „Velomanų“ klubo ir „Hawaii Express“ komandos pasiryžo įveikti 400 km atstumą greičiau nei per parą ir užregistruoti naują Lietuvos rekordą. Važiavimas vyks 2007 m. birželio 30 d. iš Kauno per Raudondvarį, Jurbarką, Pagėgius, Šilutę iki Rusnės ir tuo pačiu keliu atgal. Dviratininkai laikysis agentūros „Factum“ reikalavimų registruojant greičio rekordą. Dalyviai galės ilsėtis tik 5 min prieš tai mynę pedalus ne trumpiau kaip 1 val. Norint ilsėtis ilgiau (10-15 min) atitinkamai reikia važiuoti nesustojant 2-3 valandas. „Factum“ agentūros reikalavimų laikymąsi ir visą renginį stebės nepriklausomi stebėtojai iš Lietuvos dviratininkų bendrijos bei Kauno rajono, Jurbarko, Pagėgių, Šilutės savivaldybių įstaigų atstovai. Grupėje važiuos 11 vaikinų ir 2 merginos. Dalyvių amžius svyruoja nuo 42 iki 18 metų.

Sumanymas gimė velomanui iš Kauno Gyčiui Kučinskui, 40 m. Pradėjęs važinėti dviračiu prieš kelis metus, vyriškis 2006 m. savarankiškai įveikė 300 km atstumą ir pakvietė bendraminčius pasiryžti didesniam iššūkiui. Taip susirinko grupė kauniečių ir vilniečių iš „Velomanų“ klubo ir „Hawaii Express“. Skirtinga ir važiuojančių patirtis. Antai „hawajietis“ Saulius Ališauskas 2006 m. važiuodamas Afrikos keliais užėmė 4 vietą dviračių maratone Paryžius-Dakaras. Tuo tarpu „velomanai“ Gytis Kučinskas ir Linas Vainius labiau mėgsta išvykas Lietuvoje su savo klubo nariais. Jų bičiulius iš „Hawaii Express“ Liną Zinevičių ir Rimą Brundzą dažnai pamatysi Kauno parkuose ar dviratininkų mėgėjų varžybose su MTB kalnų dviračiais.

Sportininkams profesionalams toks rekordo siekis gali sukelti šypsnį. Tačiau dviratininkams mėgėjams tai yra didelis iššūkis. Kas paskatino ryžtis tokiam, aplinkinių akimis, sunkiam ir beprasmiškam žygiui ? Gytis Kučinskas ir jo bičiuliai velomanai teigia kad „tokiomis akcijomis norisi populiarinti dviračių transportą, įrodyti sau ir kitiems kad važinėjimas dviračiu yra smagus dalykas. Tai ir asmeninis iššūkis, savo galimybių išbandymas“. „Hawaii Express“ vaikinai „tiesiog negalėjome neprisidėti prie tokio įdomaus ir viliojančio sumanymo. Juk HE misija prisidėti prie įvairių idėjų ir galimybių, kad žmonių gyvenimas būtų įdomus“.

Linas Vainius primena, kad „rekordo siekis vyks populiarioje Nemuno dviračių trasoje, kur visą vasarą sutiksi daug dviratininkų mėgėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad dviračių turizmo plėtrai ir dviračių sportui Lietuvoje skiriamas per mažas dėmesys. Viskas laikosi tik ant pavienių entuziastų pečių“. Tuo tarpu masiniai renginiai dviratininkams kaimyninėje Estijoje sutraukia tūkstančius mėgėjų nuo vaikų iki pensinio amžiaus veteranų. Dažni svečiai ten ir dviratininkai iš Lietuvos. Siiri Salumae iš „Hawaii Express“ nuomone „dviračių sportui ir turizmui Estijoje visada buvo skiriamas didelis dėmesys, daug entuziastų ir sporto klubų organizuoja įvairius renginius, jų tarpe garsųjį Tartu dviračių maratoną. Estijos visuomenės veikėjai, politikai (pvz. buvęs Talino meras) patys važinėja dviračiais ir dalyvauja viešuose renginiuose“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.