Brownas turi paskelbti apie rimtą ministrų kabineto pertvarkymą

Didžiosios Britanijos naujasis ministras pirmininkas Gordonas Brownas (Gordonas Braunas), kuris pakeitė 10 metų valdžiusį Tony Blairą (Tonį Blerą), ketvirtadienį paskelbs apie rimtą ministrų kabineto pertvarkymą.

G.Brownas, kuris iki trečiadienio, kai atsistatydino T.Blairas, buvo finansų ministras, planuoja savo vyriausybės sudėtį paskelbti „apie pietus“, sakė jo atstovas.

Prekybos ir pramonės sekretorius Alistairas Darlingas (Alisteras Darlingas) tikriausiai perims G.Browno senąjį darbą, o prognozuojami pasitraukimai iš kitų svarbių ministerijų reiškia, kad G.Brownui reikės iš pagrindų pertvarkyti vyriausybę.

Perėmęs valdžią jis pripažino, kad turi patenkinti pokyčių poreikį, kurį jaučia rinkėjai, vis labiau pavargstantys nuo 10 metų trunkančio Leiboristų partijos valdymo.

T.Blairas ketvirtadienį taip pat pradeda naują karjeros etapą – Artimųjų Rytų „ketvertas“ trečiadienį vakare jį paskyrė savo taikos pasiuntiniu šiame regione.

G.Brownas žino, kad turi atkurti paramą leiboristams, jei nori įveikti atsigaunančią opozicinę Konservatorių partiją ir laimėti kitus rinkimus, kurie turi įvykti iki 2010-ųjų.

„Keliaudamas po šalį … girdėjau, kad reikia pokyčių, – Dauning Strite susirinkusiems žurnalistams sakė G.Brownas. – Pradėkime darbą dėl pokyčių“.

G.Browno darbotvarkės pradžioje yra pokyčiai valstybinėje sveikatos apsaugos sistemoje ir mokyklose.

Sveikatos apsaugos sekretorė Patricia Hewitt (Patrišija Hiuit), kuri buvo smarkiai kritikuojama, trečiadienį vakare paskelbė, kad pasitrauks iš vyriausybės.

Vidaus reikalų sekretorius Johnas Reidas (Džonas Ridas) taip pat sakė, kad pasitraukia, be to, manoma, kad pasitrauks užsienio reikalų sekretorė Margaret Beckett (Margaret Beket).

Vadovavimą Teisingumo ministerijai turėtų perimti buvęs užsienio reikalų sekretorius Jackas Straw (Džekas Stro), o aplinkos sekretoriui Davidui Milibandui (Deividui Milibandui) gali tekti papildoma atsakomybė už energetiką arba jis gali tapti užsienio reikalų sekretoriumi.

Tarptautinio vystymo sekretorius Hilary Bennas (Hilaris Benas) yra kitas galimas kandidatas į Užsienio reikalų ministerijos vadovus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.