Geriausioms studentų komandoms – 100 tūkstančių litų

Lietuvos studentų krepšinio lyga (LSKL) tapo antrąja lyga Lietuvoje, kurioje nugalėtojai bus apdovanojami ne tik aukso medaliais bei čempionų taure, tačiau ir piniginiais prizais. LSKL mecenatas UAB „Mūsų laikas“ įsteigė net 100 000 litų prizinį fondą.

Kam tiksliai atiteks solidi suma, kol kas nėra aišku, tačiau tikriausiai 100 tūkstančių litų pasidalins keturios geriausiai pasirodžiusios vaikinų pirmosios grupės komandos bei merginų grupės nugalėtoja. Šie pinigai atiteks ne aukštosioms mokykloms, o laimėtojų komandų žaidėjams, treneriams bei ekipų vadovams. Tikslią pinigų dalinimosi schemą LSKL žada pateikti rudenį.

Spalio 1-ąją

Su šia naujove LSKL čempionatuose dalyvaujančių komandų atstovus supažindino į Kauną atvykęs lygos prezidentas Rimantas Cibauskas. Jis kartu su generaliniu pirmenybių sekretoriumi Jonu Kurševičiumi papasakojo bei pasiūlė diskutuoti apie kitus ateinančio 2007-2008 metų sezono nuostatų patobulinimus bei pakeitimus.

Nutarta, kad jubiliejinis, dešimtasis, LSKL čempionatas prasidės spalio 1-ąją dieną, pirmadienį. Dar nėra aišku, kur vyks oficialus lygos atidarymas, tačiau neoficialus LSKL žaidėjams bei sirgaliams turėtų įvykti pajūryje.

Nežais Kauno halėje

Nuo ateinančio sezono visos LSKL dvikovos sugrįžta į aukštųjų mokyklų sporto sales. Sezono išvakarėse LSKL vykdomojo komiteto sudaryta komisija aplankys universitetų sporto sales ir priims sprendimą, kuriose iš jų galės vykti varžybos. Preliminariai, pirmosios vaikinų grupės Kauno komandos varžovus priims VDU ir KTU sporto salėse, Vilniaus – VPU ir MRU sporto salėse, Šiaulių – ŠU sporto salėje ir Klaipėdos – „Žalgirio“ sporto salėje.

Sprendimas priimtas dėl aukštųjų mokyklų rodytos iniciatyvos sukviesti savus sirgalius bei įgyti aikštelės pranašumą.

Išliks amžiaus limitas

Visose LSKL lygose nuo kito sezono bus žaidžiama tik „Wilson“ kamuoliais. „Wilson“ kompanija studentų lygai pasiūlė rungtyniauti naujais, patobulintais krepšinio kamuoliais.

Priimtas sprendimas kitą sezoną dar nekeisti žaidėjų amžiaus limito. Nors universiadoje leidžiama žaisti krepšininkams iki 25 metų, LSKL ateinantį sezoną galima bus rungtyniauti ne vyresniems nei 28 metų sportininkams.

Nuo kito sezono antroje vaikinų grupėje leista žaisti absoliučiai visiems studentams iki 28 metų. Pirmoje vaikinų grupėje gali žaisti tik dieninio skyriaus studentai.

Vaikinų pirmos ir antros bei merginų grupių varžybos baigsis finalo ketverto varžybomis. Kuriame mieste jos vyks, paaiškės artėjant sezono pabaigai.

Be to, tuo pačiu metu kaip ir finalo ketverto varžybos, bus rengiamas ir paguodos turnyras, kuriame iš ketvirtfinalio varžybų pasitraukę krepšininkai kovos dėl 5-8 vietų.

Ketvirtfinalyje nuspręsta žaisti ne iki dviejų pergalių, o iš dviejų rungtynių, skaičiuojant įmestų ir praleistų taškų santykį.

Prieš jubiliejinį, dešimtąjį, LSKL sezoną pirmosios vaikinų grupės krepšininkams bus pasiūta nauja apranga, kuria rūpinasi kompanija „Tūta“.

Nemažos baudos

Visos rungtynės turėtų prasidėti ne anksčiau 18 valandos ir ne vėliau 20 valandos.

Be to, nutarta bausti į rungtynes neatvykstančias ekipas. Nuo šiol jos turės sumokėti 1000 litų baudą, o norėdamos pasitraukti iš LSKL čempionato, bus baudžiamos 25 000 litų bauda.

Taip pat svarstytas rungtynių laiko pakeitimo klausimas. Nuspręsta, kad visos LSKL komandos turės vadovautis iš anksto sudarytu tvarkaraščiu, o čempionato valdyba neturėtų spręsti rungtynių datos ar laiko pakeitimo klausimų.

Šiauliečiai grasina

LSKL komandų atstovai supažindinti su Šiaulių universiteto atsiųstu oficialiu raštu, kuriame grasinama kitą sezoną nedalyvauti vaikinų čempionate. Sprendimas motyvuojamas LSKL sprendimu, profesionaliems krepšininkams sužaisti bent pusę reguliaraus sezono susitikimų, nors dar prieš metus, pagal tuos pačius nuostatus, šiauliečiai tapo LSKL čempionais. Nutarta, kad LSKL susisieks su Šiaulių universiteto atstovais, o oficialus sprendimas bus priimtas artimiausiu metu.

Galimybę dalyvauti pirmoje vaikinų grupėje svarsto Vilniaus universiteto ir Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos sportininkai, o naujo čempionato tvarkaraštis turėtų atsirasti oficialioje LSKL svetainėje liepos pirmosiomis dienomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.