Klaipėdietę nuskriaudę sukčiai – sulaikyti

Kone 40 tūkst. litų sukčiams atidavusios klaipėdietės akyse sužibo viltis – uostamiesčio teisėsaugininkai sulaikė keturis, įtariama, ją apgavusius vyrus.

Klaipėdos VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT) pareigūnai Minijos gatvėje sulaikė tris galimai nusikaltime dalyvavusius klaipėdiečius: A. K. (gim. 1970 m.), R. V. (gim. 1990 m.), D. K. (gim. 1968 m.). Nustatytas dar vienas įtariamasis – Klaipėdos miesto gyventojas R. S. (gim. 1982 m.)

Įtariama, kad ketvertukas birželio 17-ąją apgavo 59 metų Žardupės gatvės gyventoją Birutę A. Apie 15 val. jai į namus paskambino policijos pareigūnu prisistatęs asmuo ir pranešė apie jos sūnaus neva padarytą nusikaltimą. Paaiškinta, kad ikiteisminis tyrimas nebus pradėtas, jeigu moteris atlygins nukentėjusiajam padarytą žalą.

Po valandos į Žardupės gatvę atvyko tariamas nukentėjusiojo brolis ir iš pensininkės paėmė 2 000 eurų ir 600 litų bei, panaudodamas fizinį smurtą, nuo sofos dar pagrobė 9 000 eurų. Žala – 38 550 litų.

„Buvau atskaičiavusi sutartą sumą, o likusį pinigų gniužulą pasidėjau ant sofos. Nepažįstamasis pagriebė ir tuos. Bandžiau neleisti, griebti už sprando, bet ką ten moteris padarysi. Telefonu skambinusio policininko klausiau, kodėl pinigų atsiuntė tokį pajuodusį, sumuštu veidu žmogų. Man jis buvo panašus banditą, bet šis tikino, kad tai nukentėjusiojo brolis… Šiam dingus su pinigais, skambinęs policininkas žadėjo atsiųsti patrulius ir jį surasti“,- pasakojo Birutė A.

Tik vakare iš dukros motina sužinojo, kad sūnus jokių rūpesčių neturi – ramiai žiūri televizorių. „Taip susijaudinau. Kreipiausi į policiją, bet per ašaras negalėjau net sukčių nuotraukų peržiūrėti“,- sakė už parduotą žemę gautų pinigų netekusi moteris.

Vakar Birutė A. „Vakarų ekspresui“ pasakojo, jog lankėsi uostamiesčio 4-ajame policijos komisariate, kur pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, bei atpažino įtariamuosius.

„Jie jau sulaikė vyrą, kuris iš manęs atėmė pinigus, bei jaunuolį, laukusį prie mašinos. Girdėjau, kad įkliuvo ir man skambinęs bei policininku prisistatęs žmogus. Tardytoja minėjo, kad pas juos rasta ir truputis pinigų, bet jų man dar niekas neatidavė“,- pasakojo nukentėjusioji.

Sukčiavimu, plėšimu įtariamas A. K., teismo sprendimu, suimtas 3 mėnesiams, o R. V., pareiškus įtarimą sukčiavimu, liko laisvėje.

Anot nukentėjusios, banditiškos išvaizdos A. K. yra šešis kartus teistas už vagystes, neteisėtą disponavimą stipriai veikiančiomis medžiagomis.

Nepilnametis R. V. anksčiau neteistas. Šiemet sausį uostamiesčio 3-iajame PK jam pareikštas įtarimas dėl plėšimo, vasarį – įtarimas vagyste.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.