Henytei pavyko!

Vakar Kauno apygardos teismas nusprendė lygtinai paleisti į laisvę Pravieniškėse kalintį Henriką Daktarą, pravarde Henytė.

Garsusis kalinys buvo apskundęs Kaišiadorių rajono apylinkės teismo nutartį, kuria buvo atmestas Pravieniškių 3-iųjų pataisos namų administracijos teikimas dėl lygtinio paleidimo. H.Daktaras atliko trečdalį jam skirtos bausmės. Iki bausmės pabaigos Henytei buvo likę metai, mėnuo ir 16 dienų.

Kauno apygardos teismo nutartis galutinė. Ji buvo paskelbta po 15 valandos, tad, pasak advokato Ričardo Girdziušo, Henytei pataisos namų durys, matyt, atsivers šiandien.

2006-ųjų pabaigoje Vilniaus apygardos teismas jam skyrė 2 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę bei 10 tūkst. litų baudą už turto prievartavimą ir poveikį liudytojui. Tačiau nuosprendis įsiteisėjo tik šių metų kovą, po to, kai Apeliacinis teismas atmetė prašymą išteisinti Henytę.

Nuteistiesiems, turintiems du nepilnamečius vaikus, leidžiama prašyti lygtinio paleidimo atlikus trečdalį bausmės. O H.Daktaras turi nepilnamečių vaikų – 7 ir 14 metų dukras.

Teismui buvo pateiktos policijos pažymos, kuriose teigiama, kad kriminalinio autoriteto paleidimas gali turėti neigiamų padarinių kriminogeninei padėčiai mieste. Prokuroras tvirtino, kad lygtinis paleidimas yra teismo teisė, bet ne pareiga.

Advokatas policijos raštus pavadino „gandų lygio pažymomis“. Pasak jo, svarbiausia, kad H.Daktaras pasitaisė: pataisos namų pateikiama charakteristika yra teigiama, nelaisvėje H.Daktaras nebuvo baustas ir skatintas 2 kartus, bendrauja su šeima, siunčia jai pinigų, išėjęs į laisvę bus įdarbintas parduotuvėje „Ramunė“. Advokato argumentai teisėjams pasirodė svarūs.

H.Daktaras 2 kartus per mėnesį turės registruotis Pataisos inspekcijoje, negalės po 23 valandos palikti namų, jei tai nesusiję su darbu, jam draudžiama be leidimo išvažiuoti iš savo gyvenamosios vietos ilgiau nei 7 paroms. Per 15 dienų jis turi įsidarbinti arba užsiregistruoti darbo biržoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.