Televizijos šou žvaigždės realybė nenuvylė

„Domus galerija direktoriaus” nugalėtoja G.Firantaitė gavo pirmąjį atlyginimą

Sostinės interjero ir apdailos centro „Domus galerija” direktoriaus kėdėje jau mėnesį sėdi Gita Firantaitė. Šį postą jauna mergina laimėjo po ilgos ir įtemptos kovos LNK televizijos realybės šou. Dešimt pavaldinių turinti prekybos centro direktorė sako, kad dirbti lengviau, nei filmuotis ir rungtyniauti. Ji nesunkiai rado bendrą kalbą ir su kolektyvu, ir su darbdaviais. Kupinos idėjų ir sumanymų naujosios vadovės dėka prekybos centre, kuriame veikia 52 parduotuvės, jau papūtė pirmieji permainų vėjai.

Baigėsi pirmas darbo mėnuo

Neseniai 25 – erių metų gimtadienį atšventusi Gita kas rytą apie pusę aštuntos sėda į savo automobilį ir iš Kleboniškio, esančio Kauno pašonėje, pajuda sostinės link. Vairuoti mėgstančios merginos kelionė nevargina. Automobilių verslu užsiimančių tėvų dukra vairuoti išmoko būdama 14 metų amžiaus, o geriausias jos laisvalaikio užsiėmimas – profesionalus autosportas. Lenktynininkai yra ir jos brolis Andrius bei draugas Edvinas.

„Mano darbo diena prasideda 9 ryto ir tęsiasi iki 18 valandos, tačiau kai kada tenka užsibūti darbe ilgiau”, – pasakoja Gita. „Domus galerijos” direktorė išsitaria, kad jau per pirmąjį darbo mėnesį yra tekę paplušėti beveik iki pusės dešimtos vakaro, kai užrakinamos pastato durys ir jis priduodamas apsaugai.

Tačiau padėties Gita nedramatizuoja, nors kelionės į sostinę ir atgal gerokai apkarpo laisvalaikį. Nebelieka laiko pasportuoti, moteriškiems reikalams. O vakarais sugrįžus iš sostinės dar tenka ir su savo įmone susijusius reikalus prisiminti, pasitvarkyti.

„Ėjau į šou laimėti, o laimėjusi turiu dirbti. Per pirmąjį darbo mėnesį išsiaiškinau tikslią centro koncepciją, supratau, kuo jis ypatingas, skiriasi nuo kitų”, – pasakoja G.Firantaitė. Daug negaišdama ėmėsi įgyvendinti sumanymą, kurio esmė – centras turi tapti prabangių, išskirtinių apdailos ir interjero detalių pardavimo vieta, kurioje ypatinga ir aptarnavimo kokybė. Centras jau pakeitė 4 nuomininkus, nes netenkino jų siūlomų prekių ir aptarnavimo lygis.

Teko apkarpyti savo verslą

Gita pripažįsta, kad televizijos šou, palyginti su kasdieniu darbu, buvo kur kas labiau įtemptas, kamavo baimė, nežinia, reikėjo kovoti su konkurentais. Dabar jau įėjo į vėžes, džiaugiasi, kad kasdien sužino ir išmoksta daug naujo. Praverčia ir patirtis, įgyta tvarkant savą verslą. Kauno technologijos universitete ekonomikos studijas baigusi mergina turėjo medienos, kanceliarinių prekių ir transporto srityse dirbusią savo uždarąją akcinę bendrovę.

Savą įmonę iškeitusi į direktorės postą atsidūrė pavaldinės vaidmenyje, tačiau dėl to kol kas nesigaili. Nė to, kad teko apkarpyti verslą. Dalį įmonės, kuri užsiėmė transporto paslaugomis, teko parduoti. Planuoja atsisakyti ir frančizės, pagal kurią prekiavo raštinės reikmenimis, ir pasilikti tik medienos padalinį.

Uždarosios akcinės bendrovės „Domus centras” direktorius Arūnas Tamauskas, Gitos viršininkas, sako, kad teko surašyti labai sudėtingą darbo sutartį. Jis net bijojo, kad Gita apsigalvos ir atsisakys direktorės vietos, pamačiusi, kad sunku bus suderinti ligšiolinę savo veiklą ir naujas pareigas. Tačiau mergina nepabūgo.

Nors suderėta nebloga alga, per metus – 80 tūkst. litų, ne dėl gero atlyginimo ji į šį postą veržėsi, o norėdama save išbandyti, ieškodama naujų iššūkių. Pirmosios algos jai priskaičiuota 6 tūkst. 666 litai ir 40 centų. „Vieni šešetukai”, – juokiasi ji.

Augintinį laikys kabinete

Pirmojo darbo mėnesio pabaigoje Gita turėjo keletą laisvų dienų – dalyvavo praėjusį savaitgalį vykusiose „Horn Grand Prix” lenktynėse. Padėjo pasirengti jose dalyvavusiems broliui bei draugui ir jų ekipažams. „Puikiai pailsėjau, varžybų azartas man – geriausias būdas atsipalaiduoti”, – tikina G.Firantaitė. „Teko išleisti iš darbo, tai buvome sutarę iš anksto, dar prieš pasirašant sutartį”, – aiškino A.Tamauskas.

O štai apie Gitos augintinį Jorkšyro terjerą, kurį ji gavo dovanų per neseniai švęstą savo 25 – ąjį gimtadienį, sutartyje – nė žodžio. Todėl, kai „Domus galerijos” direktorė ėmė pasakoti žurnalistams, kad šunelį vežiosis su savimi į darbą ir laikys savo darbo kabinete, jos darbdavio A.Tamausko veide išvydome nuostabą.

„Jis toks mažiukas, daug vietos neužims, tupės sau ramiai dėžutėje”, – aiškino jam pavaldinė. Visai dienai į sostinę dirbti išvažiuojanti mergina neturi kam palikti augintinio. Vardo jam dar neišrinko. Tiktų Domas, bet kad jis – kalytė. Tai gal Galerija? Būtų simboliška.

Didesnių ateities planų Gita kol kas nekuria. Tačiau į sostinę persikelti gyventi irgi neskuba. „Domus centro” direktorius prognozuoja, kad Gita čia ilgai neužsibus – pajutusi iššūkių stygių leisis ieškoti naujų. Kol kas pavaldine jis patenkintas: nebijo pasakyti savo nuomonės, yra tvirta ir griežta, kartu – moteriška, greitai prisitaiko. A.Tamauskas nesigaili pasirinkęs tokį eksperimentinį personalo atrankos būdą: „Gavome žmogų su savitu požiūriu, mąstymu, patirtimi”.

Giedrė Budvytienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.