Gėlynas prieš traktorių – bejėgis

Leidimai infrastruktūros darbams Savivaldybėje išduodami žiūrint tik į popierius

Kaunietė Virginija Pečkienė nustėro pamačiusi, kad per jos pasodintus gėles, krūmus ir medelius rausiasi traktorius. Ji negali suprasti, kodėl elektros kabelis klojamas būtent per gražiai sutvarkytą teritoriją.

Gaila sutvarkytos aplinkos

Saldumynų bendrovės savininkė V.Pečkienė prieš penketą metų Perlojos gatvėje įsigijo apleistą buvusių kareivinių pastatą, jį suremontavo ir gražiai sutvarkė aplinką.

„Čia buvo šiukšlynai. Nenorėjome dirbti tokioje aplinkoje, todėl prisodinome medžių, krūmų, gėlių, nors čia net ne mano, o valstybės žemė”, – rodė moteris.

Prieš kelias dienas ji pamatė, kad tarp augalų sukalti kuoliukai, o darbininkai rengiasi kasti tranšėją elektros kabeliui. „Pasidarė pikta ir graudu. Rausia per medelius, kai už kelių metrų yra neužsodinta žemė. Dar už kelių metrų galima kabelį tiesti per neprižiūrimą teritoriją, tačiau kažkodėl viskas daroma per sutvarkytą”, – stebėjosi V.Pečkienė.

Kabelis vedamas į UAB „Resera” pastatą, kuriame bendrovė neseniai įsikūrė. „Nesuprantu, ar negali projektuojantys specialistai atvykti į vietą ir pasižiūrėti, per kur eis trasa? Ar negali Savivaldybės tarnautojai tuo pasidomėti?”, – retoriškai klausė V.Pečkienė.

Žiemą gėlių nesimatė

UAB VST marketingo ir viešųjų ryšių departamento vadovė Rasa Kruopaitė sakė, kad privačios bendrovės parengtam projektui pritarė Savivaldybės komisija.

„Poniai V.Pečkienei nepriklauso žemė, per kurią tiesiamas kabelis. Darbus atliekanti bendrovė dirba rūpestingai, nežaloja augalų. Jau kitą dieną ten nuvykę nebepamatysite darbų pėdsakų, viskas bus sutvarkyta”, – sakė ji.

Projektą atliko UAB „Energetikos tinklų institutas”. Šioje bendrovėje jau nebedirbantis inžinierius projektuotojas Darius Liutkevičius sakė, kad projektuojant elektros ir kitus tinklus stengiamasi nelįsti į privačią žemę.

„Kitaip, įvykus avarijai, būna sudėtinga remontuoti. Perlojos gatvėje patraukti trasą į šoną nebuvo galimybės. Projektą dariau žiemą, kai tuo metu buvau nuvykęs į vietą, nesimatė jokių gėlių. Jeigu būčiau projektavęs vasarą, būčiau pamatęs gėles ir galbūt radęs geresnę išeitį”, – sakė D.Liutkevičius.

Seniūnas norėtų sužinoti iš anksto

Panemunės seniūnas Eugenijus Skleinys sakė, kad jo pritarimo nebuvo atsiklausta. „V.Pečkienės gėlynas savavališkas, bet pakankamai gražus. Leidimai kloti kabelį yra, projektas suderintas. Aš pasikalbėjau su darbų vadovu, paprašiau, kad per gėlyną tranšėją kastų rankomis”, – sakė seniūnas. UAB „Apšvietimas” sureagavo geranoriškai: tranšėja pastumta į šoną, stengiamasi augalus išsaugoti.

Anot seniūno, su Savivaldybe jau kalbėtasi, kad panašiais klausimais reikėtų tartis su seniūnija. „Manau, kad jau nuo rudens pavyks situaciją pakeisti, ir seniūnai sužinos apie projektus prieš darbų pradžią”, – tikisi E.Skleinys.

Anot jo, nesusipratimas įvyko todėl, kad žemėlapiuose nėra pažymėtas gėlynas, kuris juridiškai neegzistuoja. „Aplink daug tuščios erdvės, apleistos teritorijos, buvo galima trasą nukreipti per ją”, – svarstė seniūnas.

Komisija pasitiki dokumentais

Savivaldybės nuolatinės statybų komisijos pirmininkas Ramūnas Kamaitis sakė, kad komisija vertina atestuotų projektų vadovų pateiktus projektus. „Pačią vietą apžiūri projektuotojas. Minimu atveju gėlynas yra valstybės žemėje, todėl taip ir atsitiko. Jeigu mes būtume iš anksto gavę pretenzijų, galbūt tokiam projektui nebūtų pritarta”, – sakė jis.

Anot R.Kamaičio, komisijoje yra 60 žmonių iš Savivaldybės ir atstovų iš organizacijų, kurios išduoda projektavimo sąlygas. „Kiekvieną trečiadienį sprendžiame tinklų tiesimo klausimus, o ketvirtadieniais – statinių statybos”, – aiškino jis.

Komisijos pirmininko pavaduotojas Jonas Bereika sakė, kad Savivaldybės atstovai neprivalo apžiūrėti infrastruktūros statybos vietos. „Mes remiamės tuo, ką matome popieriuose, pasitikime projektuotojais”, – sakė jis.

UAB „Resera” atstovai pritarė, kad geriau kabelis būtų pravestas ne per gėlyną. „VST neveda elekros linijos per privačią teritoriją, visada stengiasi tai daryti per valstybinę žemę, kad neturėtų problemų su žemės savininkais”, – sakė jie.

Dainoras Lukas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.