„Maskvoje vidurio nėra: čia turi viską arba nieko”

„Visi stebėjosi: ko jums toje Maskvoje prireikė? – savo pasakojimą apie kelionę į Rusijos sostinę pradėjo Jūratė Rakauskaitė. – Žinoma, už tiek pat pinigų, kiek palikome Maskvoje per keturias dienas, galėtum daugiau nei savaitę kaitintis prie Viduržemio jūros. Bet aš norėjau pamatyti kontrastų miestą. Ir pamačiau. Tokio ryškaus atotrūkio tarp skurdo ir turto dar niekur neteko išvysti.”

„Mes gyvename geriau, – iš karto konstatavo Jūratė, „Balticum” ir TV3 laidos „Kitoks gyvenimas” režisierė. – Maskviečių veidai pilkesni. Atrodo, ten visai nėra vidutinio sluoksnio – tik turtuoliai ir vargšai.

Turtingi maskviškiai savo socialine padėtimi mėgsta pasipuikuoti: gatvėmis jie vaikšto išsipustę, „netyčia” iš drabužio iškišę prabangios firmos etiketę.

„Mačiau, kaip turtuoliai prabangiais džipais atveža savo žmonas į Naująjį Arbatą apsipirkti. Kvepalų debesyje, baltos nuo galvos iki kojų, su aukštakulniais, – plaukia lyg podiumu… Pavaikšto po kavines, prabangias parduotuves, apsiperka. Paskui tie patys džipai jas vėl išveža.”

„Jūs gyvas?”

Maskvos centre įsikūrusios brangiausios pasaulio parduotuvės. Pavyzdžiui, už 50 tūkstančių eurų gali nusipirkti deimantais nusagstytą grandinėlę. Vieną tokią Jūratė apžiūrėjo – iš smalsumo. „Nepasakyčiau, kad padarė labai didelį įspūdį. Neįgudusi akis net neatskirtų, ar čia tikri brangakmeniai, ar bižuterija”, – tikino ji.

Tose prabangiose parduotuvėse dirba rinktiniai pardavėjai. Jie tokie išgražinti, tokie nugludinti, kad sunku atskirti nuo manekenų.

„Įėjau į vieną brangią parduotuvę, žiūriu, toks gražus manekenas stovi. Stebiuosi, kaip tokius pagamina – tiesiog kaip gyvas. Kai jis pagaliau sujudėjo, akis išpūčiau: „Tai jūs gyvas?”. Jis galantiškai atsakė „Taip”…

Gal meškos taukų?

Maisto ir gėrimų parduotuvių pačiame Maskvos centre nerasi. Maskviškiai apsipirkti porą valandų rieda iki didžiulių prekybos centrų arba į turgų.

„Maskvos turguje, atrodo, negalioja jokios higienos normos. Pavyzdžiui, mėsos skyriuje lyg niekur nieko vaikšto katinai. Ant murzino lapelio užrašoma kaina ir jis įgrūdamas tiesiai į faršą…

Dar baisiau atrodo lauko prekyba. Pavyzdžiui, metro stotyje sėdi bobutė ir pardavinėja saulėje „iškepusius” krapus, o senukas siūlo pirkti meškos taukų. Prie jo sėdi ir saulėgrąžas spjaudo kita moterėlė, pasidėjusi dėžutę su užrašu „Valiutos keitykla”.

Jūratė pasakojo, kaip vienoje pilnoje žmonių lauko kavinėje padavėja atsinešė maišelį su trupiniais ir pradėjo juos berti klientams po kojomis. Suskrido pulkai balandžių…

Beje, vargetos Maskvoje, pasak Jūratės, – stilingesni nei pas mus. Pavyzdžiui, išmaldos prašanti moteris sėdi užsidėjusi blizgantį peruką.

Kepsnys – 100 litų

Kavinėse ir baruose kainos – kosminės. Kepsnys kainuoja per 100 litų, kava – 13 litų, desertas – per 50 Lt. Pavyzdžiui, už 100 gramų arbūzo ar aviečių bare paklosi 60 litų. Pigiausiai kavos puodelį kavinėje Jūratei teko rasti už 5 litus.

Užtat degtinę, jei mėgsti, gali gerti kaip vandenį. Puslitrį turguje gausi už 4 litus.

O štai naktis viešbutyje „Metropolitenas” (vienas iš brangesnių) kainuoja per 1000 litų…

Naujas leninas – Nagijevas

Jūratė apgailestavo, kad neužteko laiko mauzoliejuje aplankyti Lenino, užtat nepamirš, kaip pamatė „gyvą!” Dmitrijų Nagijevą.

Laidos „Okna” vedėjas maskviečių moterų garbinamas tartum dievas. „Nuėjome į spektaklį, kuriame vaidina D. Nagijevas. Prieš spektaklį apsauginiai paėmė fotoaparatus ir įteikė žetoną, kad paskui galėtume atsiimti. Negana to, su prožektoriais išnaršė damų rankinukus. Tai man atrodė įžeidžiama, – pasakojo Jūratė. – O viskas gi dėl Nagijevo!”

Pastarojo arogancija lietuvaitę tiesiog pribloškė. Po spektaklio dievukas išėjo į sceną, nepatenkintas paėmė tik dvi puokštes, vieną dovaną ir iškart mostelėjo ranka, kad būtų nuleista uždanga.

„Visas pulkas moterų su gėlėmis tuomet puolė bėgti prie išėjimo, kad galėtų užsiimti patogesnes vietas – gal pavyks pamatyti savo numylėtinį išeinantį iš teatro…” – pasibodėjo Jūratė.

Taksistai – plėšikai

Maskvos gatvėse šalia nudrengtų žiguliukų stovi prabangūs „Lamborghini”, „Porsche” automobiliai.

Viena patogiausių ir pigiausių susisiekimo priemonių, žinoma, yra metro. Vieno bilieto kaina – tik 1,2 Lt. Čia turtuolių jau nepamatysi. Sako, kad Maskvos turtuolis verčiau stovės kelias valandas automobilių kamštyje negu važiuos metro.

„Vietiniai, be kita ko, mus perspėjo, kad jokiu būdu nesėstume į stovintį taksi automobilį. Nes toks taksistas tik ir tyko žioplo turisto. Išplėš visus pinigus. Patys maskviečiai stabdo tik važiuojančius taksi automobilius. Nors, kita vertus, daugelis vietinių iš viso bijo važiuoti taksi, mat sklinda kalbos, kad daugelis jų nuveža klientus į miškelį ir iškrausto kišenes. Todėl traukinių stotyje stovi šimtai taksi automobilių, tačiau niekas, išlipęs iš traukinio, neskuba naudotis jų paslaugomis. Beje, tokių „gražių” taksi pas mus jau nepamatysi – tai tie patys žiguliukai.

Teko girdėti, kad stovinčius gatvėje pakeleivius mielai paveža ir patys maskviečiai, jei vyksta ta pačia kryptimi”, – pasakojo Jūratė.

Edita Užkuraitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "„Maskvoje vidurio nėra: čia turi viską arba nieko”"

  1. nusiminusi

    O as svajojau ten apsilankyti… 😥 Dabar dar teks pasvarstyti ar verta… 😐

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.