Lietuviai – tarp mažiausiai uždirbančiųjų Europos Sąjungoje

Minimalus atlyginimas Lietuvoje vienas mažiausių Europos Sąjungoje, rodo ES tyrimų agentūros „Eurostat“ duomenys.
Šių metų sausį minimalus atlyginimas Lietuvoje siekė 172 eurus (600 litų) ir buvo devynis kartus mažesnis nei lyderiaujančiame Liuksemburge, kur oficialus minimumas siekė 1570 eurų (apie 5420 litų). Mažiau už lietuvius uždirbo tik bulgarai (apie 317 litų), rumunai (apie 393 litus) ir latviai (apie 593 litus). Estijoje minimalus atlyginimas siekė 230 eurų (apie 794 litus).

Atliekant tyrimą dauguma ES šalių pasiskirstė į tris grupes – uždirbančias iki 300 eurų per mėnesį (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Rumunija, Bulgarija), nuo 400 iki 700 eurų (Slovėnija, Portugalija, Graikija, Malta, Ispanija) ir virš 1200 eurų ( Prancūzija, Belgija, Airija, Olandija, Jungtinė Karalystė ir Liuksemburgas).

Pažymėtina, kad tarp mažiausiai uždirbančių nepateko tik viena ES naujokė – Slovėnija, kuriai vienintelei iš ES naujokių buvo leista įsivesti eurą nuo šių metų pradžios.

Lyginant perkamąją galią skirtumai buvo mažesni – septyni kartai tarp daugiausiai (Liuksemburgas) ir mažiausiai (Bulgarija) uždirbančių vietoj septyniolikos lyginant minimalaus atlyginimo skirtumą.

Žymūs skirtumai pastebėti ir palyginus, kiek konkrečios valstybės gyventojų gyvena iš minimalaus atlyginimo. 2005 metais Lietuvoje tokių buvo 10,3 proc. visų dirbančiųjų, Latvijoje – 12 proc, Prancūzijoje – net 16,8 proc., tuo tarpu Čekijoje tik 2 proc., o Ispanijoje – 0,8 proc.

Nuo liepos Vyriausybės nutarimu minimali mėnesio alga Lietuvoje padidės 100 litų iki 700 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

2 atsiliepimai į "Lietuviai – tarp mažiausiai uždirbančiųjų Europos Sąjungoje"

  1. Denis

    Kuo daugiau skaitai,apie Lietuvos atlyginimus,tuo graudesne nuotaika susidaro.Gyvenu Dubline su seima,du vaikai.Atlyginimas ypac jaunoms seimoms yra rimtas dalykas.Parasysiu paprastai-kai zmogus ygivendina savo svajones yra malonus jausmas(kurios susija materialiniu atzvilgiu).Lietuva dar ilgai neleis taip jaustis,bent jau mano seimai.Liudna…

  2. nu geras

    noriu gerai gyventi, t.y valgyti normaliai, apsirengti is normalios parduotuves(kur dabar paziuri i kaina ir atgal padedi), noriu grazaus remonto bute ir nauju baldu, noriu per atostogas kur nors isvaziuoti(nors i turkija), noriu savo vaikams daugiau malonumu leist, ech…Ka daryt , kaip toj dainoj?Tikiu, kad tai kada nors issipildys, nes svajones turi savybe materializuotis.Bet…reikia labai labai labai labai labai daug ir ilgai dirbti, beto geriausiai ne lietuvoje, o uzsienyje , nes lietuvoje nedaug moka 😀 , o kai tiek daug dirbi, tai jau paskui jokie geri daikatai dziaugsmo nekelia, nes tada galvoji, kad jie labai sunkiai uzsidirbo,zodziu, kazko pesimistiska nuotaika man dabar

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.