Klaipėdos rusų politikai tikslų siekia muštynėmis

Aiškėja ketvirtadienio popietę Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus patalpose įvykusio incidento priežastys.

Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas vakar dienraščiui teigė, jog Klaipėdos skyriuje muštynes sukėlęs ir dokumentus paėmęs buvęs partijos narys bei Klaipėdos skyriaus pirmininkas Ivanas Stasevičius su bendraminčiais ketina nuversti partijos tarybą ir nuo pareigų nušalinti dabartinį pirmininką.

Pats I. Stasevičius bet kokius kaltinimus neigia.

Paėmė partiečių sąrašus

Į uostamiesčio 2-ąjį policijos komisariatą užvakar kreipėsi laikinai Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos miesto skyriaus viršininko pareigas einantis Andrejus Chomutovas.

Vyriškio teigimu, į politinės organizacijos patalpas Herkaus Manto gatvėje ketvirtadienį popiet užėjo buvęs partijos pirmininkas Ivanas Stasevičius ir dar du nepažįstami vyriškiai, kurie esą sukėlė muštynes.

Neprašyti svečiai sučiupo sąjungos skyriaus patalpose buvusį 22 metų Vitalijų Kancepal, užlaužė jam rankas ir sudavė į veidą. Po to paėmė segtuvą, kuriame buvo partijos narių sąrašai bei jų duomenys, ir pasišalino, nes ką nors daugiau padaryti jiems sutrukdė į patalpas įėjusi moteris.

A. Chomutovo įsitikinimu, jeigu ne liudininkė, įsibrovėliai esą būtų išnešę ir daugiau daiktų. Jie ketino atimti patalpų raktus, buhalterinius dokumentus. Budėtojui ir moteriai – sąjungos narei neva buvo pagrasinta susidorojimu ir persekiojimais.

Įvykį aiškinasi Klaipėdos antrojo policijos komisariato pareigūnai.

Išpūstas burbulas

Pats I. Stasevičius vakar žurnalistams pateikė visai kitokią įvykio versiją.

Esą partijos skyriaus patalpose muštynių nebuvo, jis dokumentų neėmęs ir tai neva gali paliudyti daug žmonių.

Pasak neteisėtai atleistu iš skyriaus pirmininko pareigų save laikančio politiko, jo atsikratę buvę kolegos tiesiog išpūtė burbulą, nes ketvirtadienio popietę įvykęs konfliktas buvęs eilinis ir visiškai nepanašus į tai, kaip ji pateikė kita konfliktuojanti pusė.

Atsekė pagal skelbimą

Lietuvos rusų sąjungos pirmininko S. Dmitrijevo teigimu, per 10 partijos gyvavimo metų toks incidentas nutinka pirmą kartą, tačiau priežastys tam esą brendo jau kurį laiką.

„Ivaną Stasevičių už įstatų nesilaikymą ir bendrosios tvarkos nepaisymą pašalinome iš sąjungos, tam buvo pritarta vienbalsiai. Spėju, kad jis kartu su kitais iš mūsų gretų pašalintais asmenimis sumąstė nuversti dabartinę partijos tarybą arba kurti naują sąjungą. Būtent dėl šios priežasties jam prireikė mūsų sąrašų, kuriuose – narių anketiniai, privatūs duomenys, telefonai ir adresai”, – situaciją komentavo S. Dmitrijevas.

„Vakarų ekspresui” jis pasakojo, kad visiškai atsitikintinai respublikinėje spaudoje pastebėjo skelbimą, kviečiantį rusų sąjungos narius rugpjūčio 13 dieną susirinkti Visagine, neva į steigiamąjį suvažiavimą.

„Mes suvažiavimo nerengiame ir esu beveik garantuotas, kad tai bandymas sukompromituoti partiją ir pervilioti narius”, – dėstė S. Dmitrijevas.

Charakterizuoja neigiamai

Laikinai Klaipėdos skyriaus pirmininko pareigas einantis A. Chomutovas tvirtino, kad prieš metus pirmininkavęs I. Stasevičius, vos užėmęs šias pareigas, neva pradėjęs atvirai demonstruoti savo tikslus.

Pasak A. Chomutovo, esą jis ėmęsis nuteikinėti bendrapartiečius prieš S. Dmitrijevą ir nuolat kalbėdavęs, neva Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas netinkamai vadovauja.

Trūkus partiečių kantrybei, tik metus pirmininkavęs I. Stasevičius buvo pašalintas. Tačiau, A. Chomutovo teigimu, net ir tuomet intrigos nesiliovusios – buvęs pirmininkas „vaikščiojo po miestą ir skleidė gandus, kurių tikslas vienas – supjudyti partijos narius ir nušalinti nuo pareigų S. Dmitrijevą”, – įsitikinęs laikinasis skyriaus pirmininkas.

„Žinau, kad už jo nugaros stovi kiti žmonės, nes abejoju, ar jam vienam būtų atėję į galvą organizuoti tokias intrigas. Neturiu įrodymų, todėl nenoriu savo žiniomis viešai dalintis. Bet kokiu atveju – buvo įvykdytas kriminalinis nusikaltimas”, – kalbėjo A. Chomutovas.

Perspės narius

Jo teigimu, buvusio nario poelgis Klaipėdoje daro gėdą visiems Lietuvoje gyvenantiems rusams. Kriminalinis išpuolis taip pat kompromituoja sąjungą, todėl bus svarstoma, kaip elgtis toliau. Galbūt sąjunga parengs ir išplatins viešą pareiškimą.

Artimiausiu metu sąjungos pirmininkas ketina informuoti visus bendrapartiečius, jog šie gali sulaukti keistų pasiūlymų ir skambučių – I. Stasevičius su bendraminčiais turi sąrašus su adresais. Neabejojama, kad gali būti bandoma pervilioti arba nuteikinėti žmones.

Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriuje nebus keičiamos spynos ar dar labiau sustiprinta apsauga. A. Chomutovas sako, kad pasitikima apsaugos firma, kuri prižiūri patalpas.

Sąjungos nariai tikisi, kad incidento kaltininkas bus greitu laiku surastas.

Vaida Jutkonė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.