Metai be Brazausko buvo šviesesni

Metai be Algirdo Brazausko buvo šviesesni, bet tik šiek tiek, o kai kur ir skaudžiai nuviliantys, teigia opozicinės Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius, aptardamas Vyriausybės metų veiklą.

Anot A.Kubiliaus, rezultatų buvo pasiekta tose srityse, kur opozicija diktavo darbotvarkę socialdemokrato Gedimino Kirkilo mažumos Vyriausybei.

„Vyriausybė labiau matomų rezultatų per šiuos metus pasiekė ten, kur opozicija sugebėjo sutelktomis jėgomis Vyriausybei padiktuoti darbotvarkę ir kur galų gale pati Vyriausybė nevengė lyderystės”, – spaudos konferencijoje pirmadienį aiškino A.Kubilius.

Kaip vieną svarbiausių pasiekimų konservatorių lyderis įvardijo praėjusią savaitę pasirašytą partijų susitarimą dėl mokslo ir studijų sistemos pertvarkos, bet ir čia iniciatyvą priskyrė opozicijai.

„Mes pareikalavome, kad naujame mūsų ir socialdemokratų susitarime būtų įtrauktas ir sutarimas dėl aukštojo mokslo reformos”, – teigė konservatorių lyderis.

A.Kubilius teigiamai įvertino socialdemokratės švietimo ir mokslo ministrės Romos Žakaitienės pastangas pasirašant susitarimą, tačiau sakė neįsivaizduojąs, kad tai būtų buvę pasiekta, jei Vyriausybei vadovautų buvęs premjeras A.Brazauskas.

„Galiu pasakyti tik viena – nelabai įsivaizduoju, kad tokį rezultatą būtume pasiekę, jeigu Vyriausybei ir toliau būtų vadovavęs A.Brazauskas”, – teigė A.Kubilius.

Dar viena laimėjimas, anot konservatorių lyderio, buvo Lietuvos pastangų dėka atsiradusios galimybės pasiekti, kad Europos Sąjungoje prasidėtų rimti svarstymai, kurių tikslas būtų ES lygmenyje stalinizmo nusikaltimus pasmerkti taip pat, kaip buvo pasmerkti hitlerizmo nusikaltimai.

Anot A.Kubiliaus, tai pasiekta vėl einant tuo pačiu keliu: opozicijai spaudžiant, bet taip pat ir teisingumo ministrui Petrui Baguškai nebijant prisiimti atsakomybės. A.Kubiliaus teigimu, nežinia, „ar Brazauskas būtų linkęs ieškoti būdų, kaip pasmerkti stalinizmą”.

Tačiau vertindamas mažumos Vyriausybės metų veiklą Tėvynės sąjungos lyderis išreiškė nepasitenkinimą pastangomis kovai su korupcija bei „populistine” iniciatyva įvesti Lietuvoje progresinius mokesčius.

Anot A.Kubiliaus, kovos su korupcija srityje Vyriausybė „rafinuotai stabdo” opozicijos iniciatyvas Seime priimti kovai su korupcija pačius reikšmingiausius įstatymus, nustatančius valdininkų atsakomybę dėl nepagrįsto praturtėjimo.

„Premjeras pasižymėjo kaip vienas iš lyderių, stabdant neskaidrių „Dujotekanos” ryšių tyrimą. Tai, ko gera, per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją pirmoji tokia galimos korupcijos istorija, kurios tyrimas buvo taip grubiai stabdomas ir marinamas. Ir premjeras šioje pasipriešinimo istorijoje suvaidino ne paskutinį vaidmenį”, – teigė A.Kubilius.

Progresinių mokesčių idėja, anot konservatoriaus, premjeras parodė, kad nei jis, nei finansų ministras nėra pasirengę rimtai svarstyti iššūkių makroekonominei Lietuvos situacijai, su jos perkaitimo galimybėmis.

Anot Tėvynės sąjungos lyderio, „per šiuos metus buvo visko: buvo ir durų trankymo, buvo ir bendro darbo”. Tačiau A.Kubiliaus teigimu, mažumos Vyriausybę reikia „stumti ir traukti”, ir opozicijai čia tenka ne paskutinis vaidmuo.

Socialdemokrato G.Kirkilo mažumos Vyriausybė buvo patvirtinta po to, kai praėjusiais metais į opoziciją Seime pasitraukė Darbo partija bei Naujoji sąjunga (socialliberalai). Šiuo metu valdančiąją daugumą Seime sudaro socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, nuo Darbo partijos atsiskyrę „pilietininkai” ir liberalcentristai, tačiau socialdemokratai su konservatoriais yra pasirašę susitarimą dėl paramos mažumos Vyriausybei.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.