Birželio pabaigoje bus pasirašyta sutartis pirkti 100 dujomis varomų autobusų

Į sostinės kelius išriedėsiantys suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomi autobusai atitiks reikalavimus, tikina jų pirkimo konkursą surengusios UAB „Vilniaus autobusai“ vadovai.

Kaip jau anksčiau pranešta, UAB „Vilniaus autobusai“ paskelbtas konkursas įsigyti suslėgtų gamtinių dujų (CNG) pildymo įrangą ir 100 ne senesnių nei 10 metų autobusų, varomų šiomis dujomis, sukurstė konkurso dalyvius – prabilta, jog vienas iš dalyvių galįs pasiūlyti neva Lietuvoje eksploatuoti netinkamų autobusų, kurie gali būti 2,58 m pločio, kai maksimalus galimas plotis yra 2,55 m.

Pasak „Verslo žinių“, dėl to toks konkurso dalyvis įgytų pranašumo, nes platesni autobusai yra gerokai pigesni.

„Vilniaus autobusų“ generalinio direktoriaus Gintaro Nakučio teigimu, konkurso dalyviai jau surikiuoti į eilę, pasak jo, nugalėtojas sutartį pasirašyti pakviestas birželio 27-ąją.

Pasiūlymus buvo pateikę 5 pretendentai, tačiau vėliau liko tik 4 – vienas dalyvis atmestas, nes nepagrindė kainų.

G. Nakutis patikino, jog sostinėje važinės ne per platūs autobusai. Jo teigimu, nuo 1997-ųjų Europoje niekas jau nebegamino 2,58 m pločio autobusų, taigi konkurso laimėtojas turės tiekti autobusus, kurių plotis ne didesnis kaip 2,55 m.

Pasak G. Nakučio, autobusų plotis bus patikrintas. Konkurso sąlygose numatyta, kad per 2 metus po sutarties pasirašymo pardavėjas savo lėšomis privalės įrengti gamtinių dujų pildymo ir tiekimo įrangą, taip pat pristatyti pirkėjui naudotis panaudos pagrindais 100 nenaujų miesto tipo autobusų, pritaikytų važiuoti gamtinėmis dujomis.

„Įvertinant investicijas į autobusus ir dujų pildymo įrangą, siūlomų dujų kainos svyruoja 1,5-1,9 Lt už kub. metrą. Į šią dujų kainą įeina tiek pačių dujų kaina, tiek autobusų, tiek pildymo įrangos kaina, tiek eksploatavimo išlaidos“, – sako G. Nakutis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.