A.Adamkienės fondas pradeda naują švietimo projektą „Lyderių mokykla“

Birželio 16 dieną Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas pradeda naują švietimo projektą „Lyderių mokykla“. Į savaitės trukmės studijas Vilniuje pakviesta 20 moksleivių iš įvairių Lietuvos kaimo mokyklų.

„Lyderių mokykloje“ būsimieji vienuoliktokai susipažins su lyderystės pagrindais, paskaitas ir praktinius užsiėmimus mokiniams ves žinomi Lietuvos verslininkai, ekspertai ir universitetų dėstytojai.

„Šis projektas, kuriam rengėmės ilgiau nei vienerius metus, skirtas jauniems ir gabiems moksleiviams. Į juos dedame daug vilčių ir tikimės, jog netolimoje ateityje jie taps lyderiais. Nesvarbu, kokioje srityje – versle, moksle ar politikoje. Svarbu, kad jie taptų moraliais lyderiais. Būtent, moralios lyderystės pagrindų šie moksleiviai ir bus mokomi mūsų „Lyderių mokykloje“, – pažymi labdaros fondo įkūrėja Alma Adamkienė.

Naujajame projekte buvo kviečiami dalyvauti moksleiviai iš 42 A.Adamkienės fondo globojamų kaimo mokyklų. Iš beveik pusšimčio kandidatų, remiantis mokytojų rekomendacijomis ir įvertinus moksleivių aktyvumą mokyklų bendruomenių gyvenime, atrinkta 20 būsimųjų vienuoliktokų, kurie nuo birželio 16 dienos pradės savaitės trukmės studijas „Lyderių mokykloje“.

„Moksleiviai jau šį šeštadienį susirinks Vilniuje ir apsistos „Ecotel Vilnius“ viešbutyje, kur jie bus apgyvendinti ir kur vyks didžioji paskaitų dalis“,- pasakoja Tadas Bojarskas, A.Adamkienės fondo projektų vadovas ir „Lyderių mokyklos“ organizatorius.

Pasak T.Bojarsko, „Lyderių mokykloje“ moksleiviai turės galimybę išgirsti žinomų lektorių – Ryčio Juozapavičiaus, Perto Auštrevičiaus, Lauro Bielinio, Armino Lydekos, Virginijaus Kundroto bei kitų žinomų verslo ir mokslo lyderių – paskaitų.

„Didelį dėmesį skirsime ir praktiniams užsiėmimams, kuriuos ves Vadybos ir ekonomikos universiteto Lyderystės Programos direktorė prof.dr. Violeta Barvydienė. Be to, kai kurios paskaitos moksleiviams vyks netradicinėje aplinkoje – farmacijos įmonėje, viename iš bankų ir Prezidentūroje“, – pasakoja projekto vadovas Tadas Bojarskas.

Projekto iniciatoriai tikisi, jog naujoji švietimo programa jaunimui suteiks ir teorinių, ir praktinių žinių apie lyderystę, vadovavimą, komandinį darbą, derybas, psichologiją, oratorystę. „Tikimės, kad šios žinios, kurių paprastai neapima mokyklų programos, pravers moksleiviams renkantis profesiją ir skatins jų pilietiškumą“, – sako T.Bojarskas.

„Esame labai dėkingi lektoriams, kurie be atlygio sutiko dalyvauti mūsų projekte ir verslininkams, be kurių finansinės paramos moksleiviams nebūtume galėję suteikti puikių gyvenimo Vilniuje sąlygų ir galimybės parodyti jiems sostinę“, – sako fondo direktorė Sigutė Kačinskienė.

A.Adamkienės fondas jau ne pirmus metus kaimo mokyklų moksleivius kviečia dalyvauti švietimo programose. Nuo 2005 metų fondas kasmet organizuoja švietimo projektą „Verslo mokykla“, kurios dalyviams verslo pagrindus dėsto ir praktinius užsiėmimus veda žinomi verslininkai ir ekspertai.

„Aš džiaugiuosi, kad Lietuvoje randame bendraminčių, kurie mūsų fondo rengiamus švietimo projektus kaimo mokiniams paremia ne tik finansiškai, bet ir savo neįkainojama patirtimi. Esu tikra, jog jei ši mūsų „Lyderių mokyklos“ programa pateisins moksleivių ir lektorių lūkesčius, mes rasime galimybių, kad šis projektas taptų kasmetine tradicija“, – pažymi Alma Adamkienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.