“Real” – finale, “Lietuvos rytas” – Eurolygoje

Penktose Ispanijos čempionato pusfinalio rungtynėse Madrido „Real” namuose rezultatu 65:61 (18:17, 15:15, 13:15, 19:14) nugalėjo Badalonos „Joventut” klubą ir laimėjo seriją 3:2 bei pateko į finalą, kur susitiks su Barselonos „Winterthur FCB”.

Ši pergalė reiškia, kad Vilniaus „Lietuvos rytas” kitame sezone rungtyniaus Eurolygos varžybose.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo sostinės klubas, kuris pirmavo 12:4, 16:8, tačiau svečiai pamažu atsitiesė ir paskutinėmis kėlinuko minutėmis skirtumą sušvelnino iki minimumo – 18:17 „Real” naudai. Vos prasidėjus antram kėlinukui „Joventut” persvėrė rezultatą, tačiau vėliau vėl nežymiai pirmavo šeimininkai, kurie po dviejų kėlinukų pirmavo 33:32.

Trečiojo kėlinuko pradžioje Badalonos ekipa vėl trumpam išsiveržė į priekį, o vėliau keliais taškai vėl pirmavo Madrido ekipa. Vis dėlto kėlinuką minimaliu skirtumu jau laimėjo svečiai – 47:46.

Ketvirtame ketvirtyje scenarijus išliko panašus – komanda skyrė tik keli taškai, o pirmaujanti ekipa nuolat keitėsi. „Real” pamažu kaupė nedidelį pranašumą, o likus kelioms minutėms rezultatas jau buvo 58:51. Tačiau du iš eilės Rudy Fernandezo tritaškiai vėl grąžino intrigą – 59:57.

Po Felipes Reyeso dvitaškio likus 1,16 min. „Real” pirmavo 61:57, tačiau svečiai iškart sumažino skirtumą perpus. Čia pat šeimininkai prarado kamuolį, tačiau „Joventut” ataka buvo nesėkminga ir svečiai buvo priversti prasižengti. Luisas Bullockas sumetė abi baudas, Elmera Bennettas atsakė tuo pačiu, tačiau tas pats L.Bullockas dviem baudos metimais įtvirtino „Real” pergalę. Galutinis rezultatas – 65:61.

Nepaisant nedidelio galutinio skirtumo, komandų naudingumo koeficientai skiriasi daugiau nei dvigubai („Real” 86, Joventut 42).

„Real”: L.Bullock 16 (10 išpr. pražangų), R.Lopez 13, F.Reyes (8 atk. kam.) ir A.Mumbru – po 11.

„Joventut”: R.Fernandez 15, E.Bennett 13, L.Barton 9, D.Flis 7.

***

Kitose rungtynėse Barselonos „Winterthur FCB” komanda išvykoje įtikinamai rezultatu 95:79 (19:20, 19:18, 29:17, 28:24) nugalėjo Vitorijos „Tau Ceramica” krepšininkus ir, laimėjo seriją 3:2.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, bet po Jaka Lakovičiaus dvitaškio rezultatas tapo lygus – 8:8. Viso likusio pirmojo kėlinuko metu pirmavo „Tau Ceramica”, tačiau skirtumas buvo trapus, o ketvirtis baigėsi baskams esant priekyje 20:19.

Antrąjį kėlinuką spurtu 7:0 pradėjo „Winterthur FCB” krepšininkai ir po jo pirmavo 26:20. Ketvirčio viduryje Vitorijos klubui pavyko išlyginti rezultatą (28:28), bet po to vėl pirmavo svečiai. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant lygiam – 38:38.

Po didžiosios pertraukos Barselonos komanda surengė 10:2 spurtą, o po trijų Juano Carloso Navarro baudos metimų svečiai pirmavo dviženkliu skirtumu – 57:46. Netrukus J.C.Navarro užsidirbo ketvirtą pražangą ir kartu penktąją (techninę) ir buvo priverstas palikti aikštę, tačiau svečiai tęsė sėkmingą žaidimą. Po Gianluca Basile baudų metimų jo komanda pirmavo 65:52.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje, po Zorano Planiničiaus tritaškio, „Tau Ceramica” atsilikinėjo 10 taškų (62:72). Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 4 minutėms G.Basile pataikė tritaškį, o skirtumas tarp komandų tapo 16 taškų – 64:80. Tačiau tai dar buvo ne viskas: Franas Vazquezas užbaigė katalonų spurtą 9:0 ir „Tau Ceramica” deficitas tapo 20 taškų ir kovoti dėl pergalės jie šansų jau nebeturėjo.

„Winterthur FCB”: G.Basile – 24 (6 atk. kam.), J.C.Navarro – 23, R.Grimau – 10, D.Marconato – 9 (6 atk. kam.), F.Vazquezas – 8.

„Tau Ceramica”: S.Erdoganas – 19, T.Splitteris (7 atk. kam.) ir L.Scola (5 atk. kam.) – po 12, Z.Planiničius – 9, F.House – 8 (4 atk. kam.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .