Vaisiai ir daržovės – nuo asfalto

Nežinia iš kur gauti vaisiai ir daržovės pirkėjams pardavinėjami tiesiai nuo grindinio.

Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Jūratė Mačiulienė teigė, kad kai kurie prekiautojai neturėjo produktų įsigijimo dokumentų.

Prekybininkai galėjo pardavinėti neteisėtai įsigytus vaisius ir daržoves. Jie teisinosi, kad dokumentai nebuvo laiku išrašyti perkant iš didmenininkų.

Po patikrinimų tarnyba nubaudė prekeivius, pardavinėjančius iš užsienio vežtus, tačiau neženklintus vaisius ir daržoves.

„Žmogus turi matyti, kokioje šalyje užaugintas braškes, obuolius jis perka“,- teigė J.Mačiulienė.

Ant dėžių, kuriose sudėti vaisiai ir daržovės ir jų kainų etiketėse turi būti nurodyta produkto pavadinimas, kokybės klasė, kilmės šalis, importuotojas. Turi būti nurodyta bulvių veislė.

Močiutės, prekiaujančios soduose išaugintais vaisiais, daržovėmis ir žalumynais, bei ūkininkai ženklinti savo prekių neprivalo.

Kad neatsirastų apsišaukėlių, kurie importuotas prekes pardavinėtų kaip Lietuvoje užaugintas, ūkininkai privalo turėti ūkininko pažymėjimus ir prekių atitikties deklaracijas. Jas ūkininkai užpildo patys. Kiti gyventojai, prekiaujantys savo išaugintais vaisiais ir daržovėmis, privalo turėti dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą arba naudojimą.

Aptikta, kad septyni pardavėjai prekiavo apipuvusiais, apvytusiais, apdaužytais kiviais, ananasais, agurkais, vynuogėmis. Tokių turėjo 45 kilogramus.

Mieste vaisiais ir daržovėmis prekiauja 39 prekybininkai. Iš 31 patikrinto, nusižengė 20 prekybininkų.

Tačiau tarnyba gauna skundų tik dėl prekybos centruose parduodamų prastų vaisių ir daržovių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.