Savavališkoms statyboms paskelbtas griežtas nuosprendis

Šiaulių apskrityje per penkis šių metų mėnesius nustatyta 13 savavališkų statybų. Dvi – sodo namelis ir ūkinio pastato priestatas – jau nugriautos. 4 statybų savininkus tai padaryti įpareigos teismas.

Pasak dienraščio „Šiaulių kraštas”, įsigaliojus Statybų įstatymo pakeitimams, savavališki statytojai (fiziniai ir juridiniai asmenys) nebeatsipirks tik baudomis.

Šiaulių apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojos Vitalijos Šukytės teigimu, iki įstatymo pakeitimo pažeidėjas susimokėdavo baudą ir galėdavo statybą įteisinti. Dabar yra tik viena išeitis – statinį reikia nugriauti. Susitvarkius reikalingą techninę dokumentaciją, gavus statybos leidimą, mūrai vėl gali kilti.

Savavališkos statybos padarinių šalinimo tvarka įsigaliojo šių metų gegužės 16 dieną. Ši tvarka, kaip ir Statybų įstatymo nauja redakcija, galioja ir anksčiau pradėtoms statyboms.

Šiemet Šiaulių apskrityje iš 13 savavališkų statybų (visos – individualios) keturios nustatytos Kurtuvėnų regioniniame parke (saugomoje teritorijoje), viena – Radviliškio rajone (kultūros apsaugos zonoje). Dvi statybos jau nugriautos. Likusias vienuolika pareikalauta nugriauti, dėl keturių įpareigojimų nevykdančių savininkų kreiptasi į teismą.

Kol savavališkos statybos tampa griuvėsiais, praeina nemažai laiko. Pirmiausiai surašomi savavališkos statybos bei statybos sustabdymo aktai, administracinių teisės pažeidimo protokolas, nagrinėjama administracinės teisės pažeidimo byla ir skiriama bauda.

Šiaulių apskrityje yra apie 200 bešeimininkių pastatų. Tai įsisenėjusi valstybės problema. Iki 2005 metų bešeimininkiais statiniais rūpinosi savivaldybės. Padalijus naudojimo priežiūrą, savivaldybėms palikti nesudėtingi statiniai. Apskritims patikėta rūpintis sudėtingais statiniais – fermomis, sandėliais, vandentiekio bokštais, kultūros namais, aukštais kaminais ir pan.

„Bešeimininkių statinių dar nėra nugriautų, nes nebuvo aiškių teisės aktų, tvarkos. Dabar procesas juda, spaudoje pasirodė pirmieji skelbimai. Aplinkos ministerija iš Valstybės rezervo fondo ieško lėšų jų griovimui”, – sakė V. Šukytė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.