Gyventojų migracija gali išauginti narkotikų problemą

Lietuvių migracija į kitas Europos Sąjungos šalis artimiausiu metu gali išauginti narkomanijos problemą šalyje

„Migracija ir narkotikų vartojimo plitimas yra tiesiogiai susiję reiškiniai. Kuo daugiau šalies gyventojų migruoja į kitas šalis bei sulaukia imigrantų, tuo didesnes narkotikų problemas šaliai tenka spręsti. Tai lemia keletas priežasčių. Į svetimą aplinką patekęs žmogus, ypač jaunas, siekdamas pritapti yra linkęs keisti savo įpročius ir perimti tam tikras aplinkos normas. Tarp lietuvių populiarios emigracijos šalys – Didžioji Britanija, Ispanija, Airija, Vokietija – narkotikų vartojimu gerokai lenkia Lietuvą. Šiose šalyse narkotikų vartojimo paplitimas yra vidutiniškai 3 – 5 kartus didesnis nei Lietuvoje. Be to, yra ir tokių emigrantų, kurie svetimoje šalyje jaučiasi ypač vieniši, jie išgyvena nerimą, depresiją ir visa tai bando spręsti vartodami alkoholį ar narkotikus“, – pagrindines žalingų įpročių plitimo emigracijoje priežastis aiškina Narkotikų kontrolės departamento direktorė Audronė Astrauskienė.

Dar viena emigracijos problema – be tėvų priežiūros Lietuvoje paliekami vaikai. Užsienio šalių tyrimai rodo, kad be tėvų priežiūros augantys vaikai labiau linkę vartoti psichoaktyvias medžiagas.

Geresnio gyvenimo paieškos, atviros Europos Sąjungos sienos, pigių skrydžių galimybės skatina taikyti naujus prevencijos metodus, kurie pasiektų kuo daugiau potencialių emigrantų. „Vis dėlto svarbiausias vaidmuo prevencijoje tenka tėvams, o jie dažniausiai linkę ignoruoti narkotikų problemą, jos nepripažinti. Ne kartą atkreipėme Švietimo ir mokslo ministerijos dėmesį į tai, kad mokinių tėvams turi būti parengta ir vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos mokymo programa“, – teigia Narkotikų kontrolės departamento direktorė Audronė Astrauskienė.

Naujausias žinias apie narkotikų žalą bei reabilitacijos galimybes galima rasti Narkotikų kontrolės departamento interneto svetainėse www.nkd.lt ir www.benarkotiku.lt.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.