A.Macijauskas atvedė „Olympiacos” klubą į pergalę

Arvydas Macijauskas sužaidė geriausias šio sezono rungtynes, o Pirėjo „Olympiacos” komanda antrose Graikijos pirmenybių finalo rungtynėse iškovojo sudėtingą pergalę namuose 10 tūkst. sirgalių akivaizdoje, rezultatu 76:72 (20:20, 17:22, 18:17, 21:13) nugalėdama Eurolygos čempionus Atėnų „Panathinaikos” krepšininkus bei išlygindama serijos iki 3 pergalių rezultatą 1-1.

Dvikovą „Panathinaikos” krepšininkai pradėjo spurtu 8:0, tačiau vėliau šeimininkai atsakė 9 taškais be atsako, o žaidimas išsilygino ir po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo lygus 20:20.

Antrajame kėlinuke iniciatyvą ir vėl turėjo „Panathinaikos” komanda, kuri pelnė 11 „sausų” taškų ir išsiveržė į priekį (31:20). Vienu metu pirmavo 12 taškų skirtumu (37:25). Tačiau antrąją ketvirčio dalį geriau žaidė šeimininkai, kurie sugebėjo sušvelninti rezultatą. Po dviejų kėlinukų Atėnų klubas turėjo 5 taškų persvarą (42:37).

Trečiajame kėlinuke šeimininkai ir toliau mažino skirtumą bei po Arvydo Macijausko tolimo metimo deficitas ištirpo iki minimumo (44:45), o kiek vėliau A.Macijausko dvitaškis sumažino skirtumą tarp komandų iki 2 taškų (46:48). Tačiau sėkmingai apsigynę ir tiksliai atakavę „Panathinaikos” žaidėjai padidino pranašumą iki 9 taškų (55:46). Bet A.Ackerio ir Jameso Penno duetas padėjo šeimininkams mažinti skirtumą ir po trijų kėlinukų „Panathinaikos” turėjo 4 taškų pranašumą 59:55.

Ketvirtąjį kėlinuką tolimu metimu pradėjo Alexas Ackeris, kuris sumažino „Olympiacos” atsilikimą iki 1 taško (58:59). Nors svečiai atsakė dviitaškiu, netrukus A.Macijauskas išvedė šeimininkus į priekį (62:61). Macas rinko taškus baudų metimais, o „Olympiacos” klubas įgijo 5 taškų persvarą (66:61). Perėmę iniciatyvą į savo rankas, šeimininkai nesiruošė užleisti pozicijų „Panathinaikos” klubui.

Dvikovos pabaigoje Atėnų komandai pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo (69:70, 71:72), bet Ramūnas Šiškauskas padarė klaidą prarasdamas kamuolį, o šeimininkai neleido varžovams persverti rezultato jų naudai bei iškovojo sudėtingą bei svarbią pergalę 76:72.

A.Macijauskas buvo tikras komandos lyderis. Krepšininkas žaidė taip, kaip sirgaliai buvo pripratę matyti prieš dvejus metus. Jis išrinktas „neabejotinai naudingiausiu dvikovos žaidėju”.

Lietuvis per 24 minutes pelnė 21 tašką (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/1, baudos metimai 14/15), atkovojo 1, perėmė 2 ir prarado 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė bei išprovokavo 8 varžovų pražangas.

„Panathinaikos” komandai Ramūnas Šiškauskas per 34 minutes pelnė 11 taškų (dvitaškiai 0/3, tritaškiai 2/6, baudos metimai 5/6), atkovojo 1, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengė bei išprovokavo 7 varžovų baudas.

Robertas Javtokas susitikimą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

„Olympiacos”: A.Macijauskas 21, A.Ackeris 19, P.Vasilopoulos 16 (7 atk.kam.), S.Schortsanitis 6 .

„Panathinaikos”: M.Vujaničius 16 (tritaškiai 1/7), R.Šiškauskas 11, M.Batiste 10 (10 atk.kam.), D.Diamantidis 9 (9 rez.perd.).

Trečiosios finalo rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį, birželio 13 dieną, Atėnuose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .