Išgelbėta paauglė buvo palikta be suaugusiųjų priežiūros

Vakar Palangos gelbėtojams teko ilgokai ieškoti skendusios paauglės iš Alytaus, atvažiavusios su moksleivių ekskursija, mokytojos.

Kelios moksleivių grupės iš Alytaus ir Marijampolės vakar dieną pliuškenosi prie jūros tilto, kai 13.15 val. šiaurinėje pusėje ant tilto patruliavęs gelbėtojas pastebėjo skęstančią mergaitę.

Keturiolikmetė su dar dviem draugėmis buvo įbridusi iki juosmens, tačiau gurkštelėjo vandens ir pradėjo skęsti. Operatyviai reagavę gelbėtojai vandens motociklu priplaukė prie nelaimės vietos.

„Mergaitę draugai jau vedė kranto link. Jos judesiai buvo nekoordinuoti, akių vyzdžiai labai išsiplėtę. Iš karto supratau, kad ji gurkštelėjo vandens. Nepilnametę išnešėme į krantą ir, kad būtų greičiau, patys vežėme į ligoninę“, – pasakojo Palangos vandens motociklų sporto klubo vyriausiasis gelbėtojas Vytautas Šakalys.

Pakeliui į ligoninę gelbėtojų vežamą paauglę į savo rankas perėmė greitosios medicinos pagalbos medikai. Alytiškė buvo pristatyta į Palangos ligoninę. Anot medikų, vakar mergaitės būklė buvo stabili, jos gyvybei pavojus negresia.

Gelbėtojo teigimu, vandens teko paragauti ir kartu su ja į Baltijos jūrą bridusiai draugei. Tačiau ji jautėsi daug geriau ir vykti į ligoninę atsisakė.

Kadangi jūros bangavimas vakar buvo mažas, spėjama, kad viskas nutiko vaikams išdykaujant.

V. Šakalys pasakojo, jog po nelaimės teko ilgokai ieškoti moksleivių grupę lydėjusių suaugusiųjų, kurie laiką leido kopose, toliau nuo besimaudžiusių vaikų.

Prancūzų kalbos mokytoja – viena iš suaugusiųjų lydėjusių grupę – vėliau taip pat buvo palydėta į ligoninę.

Pastaroji patikino, kad dėl šios nelaimės yra nekalta, nes prieš kelionę vaikai pasirašė, jog patys yra atsakingi už savo saugumą, o atvykę į Palangą mokytojos išprašė leisti jiems vieniems pasivaikščioti paplūdimiu, griežtai pasižadėję nelįsti į vandenį.

14-metė alytiškė buvo pirmoji kurorto poilsiautoja, kuriai prireikė Palangos gelbėtojų pagalbos.

Prieš porą dienų skęstantį neblaivų jaunuolį iš vandens ištraukė Klaipėdos I Melnragės gelbėtojai.

Pirmiesiems pradėjusiems dirbti Neringos gelbėtojams kol kas neteko gelbėti nė vieno žmogaus, nes, anot Neringos gelbėjimo stočių viršininko Gintaro Kuprio, dėl šalto vandens norinčiųjų maudytis nėra daug.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.