Skaistgirių aktyvistai tikisi mero malonės

Niekam ne paslaptis, kad Lietuvos kaimuose gyvena daugiausia vyresni žmonės, todėl jiems labiausiai reikalinga medikų ir Bažnyčios pagalba. Tuo tarpu Panevėžio seniūnijos Skaistgirių gyvenvietė neturi ne tik koplytėlės, kapinių, bet ketinama panaikinti ir medicinos punktą. Gyventojai su siaubu laukia, kokį sprendimą priims politikai, ir sako, kad už politikus, kurie ryšis panaikinti medicinos punktą, niekada nebebalsuosiantys.

Negavo licencijos

Rajono Tarybai pateiktame Savivaldybės gydytojos Renatos Buitvydaitės aiškinamajame rašte nurodoma, kad šiuo metu neveikiantis rajono Savivaldybės padalinys – Skaistgirių medicinos punktas – neatitiko higienos reikalavimų, todėl nebuvo ruošiamas akreditacijai. Dėl to, kad mažai pacientų, jo veikla yra nuostolinga, todėl licencija tolimesnei veiklai negauta.

Rajono Taryba yra rajono Savivaldybės poliklinikos ir jos padalinių – medicinos punktų – steigėja, todėl ji turi teisę panaikinti bet kurią sveikatos priežiūros įstaigą. Beje, Skaistgirių vietovei neatstovauja nė vienas politikas, todėl nuspręsta medicinos punktą uždaryti nurodant, kad gyventojus aptarnaus Bernatonių medicinos punkto vedėja Zita Pudrigailienė.

Siūlo mokyklos patalpas

Skaistgirių bendruomenės narys Petras Malickas neslėpė, kad apie medicinos punkto uždarymą kalbėta dar prieš rinkimus, tačiau tada buvo tvirtinama, kad sveikatos priežiūros įstaiga gyvenvietėje liks. „Anksčiau medpunkte dirbdavo slaugytoja, porą kartų per savaitę atvažiuodavo gydytoja, – aiškino P.Malickas. – Vėliau slaugytojos etatas buvo panaikintas, ir darbuotoja atvažiuodavo iš Bernatonių, o dabar, neva, patalpos netinka. Yra siūlymas medicinos punktą steigti mokyklos patalpose, tačiau šio siūlymo nenorima išgirsti. Dabar paprasčiausių vaistų įsigyti ar jų susileisti reikės važiuoti septynis kilometrus į Bernatonius arba į miestą. Apsilankius pas mediką teks ne mažiau kaip pusantros valandos ar net dvi laukti autobuso.“

P.Malickas piktinosi, kad rajono Savivaldybė per visus nepriklausomybės metus į medicinos punkto remontą neįdėjo nė cento, o apie galimybę jį perkelti į mokyklą nė nekalba. Bendruomenės nario teigimu, pridėjus aplinkinių kaimų – Gailiūnų, Medikonių, Teberešiškių, Čiučių, Žaliapurvių, Žaliapurvėlių gyventojus, susidaro apie 500 žmonių, kuriems bus sunkiau teikti medicinos pagalbą.

Rinko parašus

Žibutė Stasiūnienė, per gerą pusdienį surinkusi 70 parašų, kad Skaistgirių medicinos punktas nebūtų panaikintas, teigė, jog sušlubavus sveikatai ji akcijos nebetęsusi. Moteris aiškino, kad Skaistgirių apylinkėse gyvena daugiausia vyresni žmonės, jiems nuvažiuoti į Bernatonius ar miestą bus labai sunku. Be to, ir šešis litus kainuojanti kelionė ne vienam kaimiečiui yra labai brangi.

„Yra nemažai žmonių, sergančių cukralige, jiems vaistai reikalingi kasdien, o pas gydytoją galima užsiregistruoti tik prieš dvidešimt dienų, – sakė Ž.Stasiūnienė. – Jei žmogui reikės paprasčiausių vaistų, jis jau privalės važiuoti į Panevėžį. Medpunktą panaikinti – tas pats, kas koją nukirsti. Anksčiau mokyklą norėjo atimti, o dabar medpunktą atima. Jei prireiks, nueisiu iki Seimo, nes tai tikriausias žmogaus teisių pažeidimas. Nevalia taip elgtis su visą gyvenimą dirbusiais ir sveikatą atidavusiais žmonėmis. Jei jau taip nėra pinigų, galėtų kaimynai susimesti ir tą medicinos punktą išdažyti. Jei valdžia nuspręs medicinos punktą naikinti, tokią valdžią reikia keisti. Man visos partijos geros, jei dirba žmonių labui, o jei ne – negaliu tylėti.“

Nėra net kapinių

Ž.Stasiūnienė akcentavo, kad Skaistgirių gyventojai ir taip nuskriausti, nes gyvenvietė neturi ne tik bažnyčios, koplytėlės, bet ir savų kapinių. Negana to, uždaromas dar ir medicinos punktas. Moteris sakė, kad net sovietmečiu valdžia taip nesielgė: viename rajono pakraštyje gyvenantiesiems viskas, o kitame – nieko.

Medicinos punkto naikinimu buvo pasipiktinę visi iki vieno kalbinti Skaistgirių gyventojai. Žmonių teigimu, integruojantis į Europos Sąjungą, paslaugos turi būti priartinamos prie žmogaus, o ne tolti nuo jo. Vienas vyras pabrėžė, kad pažįstantis merą Povilą Žagunį kaip gerą žmogų, ir sakė neįsivaizduojantis, kad jis taip gali pasielgti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.