Maratas Sargsyjanas: „Būsiu pavyzdingas režisūros studentas“

„Už stojamojo egzamino komisijos durų drebėjau ir jaudinausi taip pat, kaip ir kiti būsimieji studentai“, – pasakoja vos prieš kelias dienas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos televizijos režisūros studentu tapęs Tango TV eteryje kulinarinius šedevrus demonstruojantis Maratas Sargsyjanas.
Kūrybingų idėjų pilnas armėnų kilmės Maratas savo svajonių specialybės laukė ne vienerius metus – kino režisūros kursas renkamas tik kas ketverius metus.
„Iš pradžių komisija į mane žiūrėjo įtariai. Turbūt nesuprato, kodėl televizijoje daug metų dirbantis žmogus nusprendė krimsti mokslus. Atmosferą sušildė mano nenuginčijamas argumentas. Pasakiau, kad noriu sužinoti viską, ko nežinau, o jie žino“, – žavėdamasis net tris dienas pusantro šimto studentų egzaminavusios komisijos darbu pasakojo Maratas. Panorusią gauti patarimų ir žinių iš kino profesionalų televizijos žvaigždę egzaminavo lietuviško kino korifėjai Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė ir daugelis kitų lietuviško kino pasaulyje žinomų režisierių.
„Pirmąją dieną pristačiau iš anksto paruoštą scenarijų apie vaikščiojančią tvorą ir deklamavau eilėraštį. Antrąją statėm etiudus ir vaidinom juose. Sudalyvavau net šešiuose – buvau ir klounas, ir lavonas, ir aklasis, ir tėvas, kurio dukra piknaudžiauja svaigalais. Na, o paskutinąją dieną scenarijų reikėjo kurti vietoje, o komisija dar papildomai aiškinosi mūsų supratimą apie meną“, – stojamojo egzamino akimirkas prisimena Maratas.
Rausti dėl savo armėniškos tarties jam neteko – kino ir televizijos profesionalai netgi paprašė Marato padeklamuoti eilėraštį gimtąja jo kalba.
„Apie šias studijas svajojau jau ilgai, todėl į paskaitas vaikščiosiu kaip stropus studentas“, – grėsmingai artėjančiam rugsėjui ir pirmojo kurso studijų pradžiai morališkai ruošiasi egzotiškasis juodaplaukis M. Sargsyjanas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.