Sausros pinigai įžeidė ūkininkus

Beveik pusantro tūkstančio Šiaulių rajono ūkininkų gegužės mėnesį sulaukė 1,8 milijono litų kompensacijos už pernai sausros padarytus nuostolius. Dar ketinama išmokėti likusį milijoną kompensacijų iš privatizavimo fondo. Rajono ūkininkai kompensacijoms prašė 9,2 milijono litų.

Pasak laikraščio „Šiaulių kraštas“, ūkininkai gautas kompensacijas vadina ašaromis. Mažažemiai ūkininkai kompensacijų gavo vos po kelis litus.

Trisdešimt dvejų metų ūkininkas iš Šiaulių rajono Meškuičių Marius Gilys, pernai deklaravęs apie 160 hektarų pasėlių, gavo 167 litus kompensacijos. Išeitų po vieną litą už hektarą, nors Mariaus, kaip ir kitų šio krašto ūkininkų, laukuose sausra nuniokojo apie pusę derliaus. Jis buvo apskaičiavęs mažiausiai apie 70 tūkstančių litų nuostolio.“O ką dabar daryti? Negi skųsies?“ – sakė Marius.

Ūkininkas Virgilijus Ivoškevičius iš Aukštelkės, pernai deklaravęs 650 hektarų įvairių kultūrų pasėlių, gavo dar mažesnę – 90 litų kompensaciją (po 7 centus už hektarą), nors paskaičiavo patyręs beveik 80 tūkstančių litų nuostolių.

Modernus ūkininkas Edas Sasnauskas apskaičiavo gavęs apie 5 procentus kompensacijos už realiai patirtą žalą, nors sausra suniokojo dešimteriopai daugiau – apie 50 procentų derliaus. Ūkininkas sako patyręs mažiausi 800 tūkstančių litų nuostolių, o gavo 20 tūkstančių litų kompensacijos.

E. Sasnauskas kritikavo kompensacijų skaičiavimo metodiką: „Juokinga, pritaikė trejų metų vidurkius, neatsižvelgė į kainų skirtumus, o juk per trejus metus ir kainos, ir gyvenimo lygis kilo“.

Mažiausias kompensacijas, seniūnijų duomenimis, gavo po kelis hektarus turintys ūkininkai. Jos siekė apie 5-7 litus, neatskaičius mokesčių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.