Leista realizuoti „Activia“ ir „Actimel“ pieno produktus

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, atlikę patikrinimą UAB „Eugesta“, dėl pieno produktų ženklinimo pažeidimų gegužės pabaigoje sustabdė 2556,7 kg „Danone“ pieno produktų „Actimel“ ir „Activia“ realizavimą. Tai buvo atlikta siekiant apsaugoti vartotojus nuo klaidinančios informacijos bei reklamos sveikatą gerinančiais teiginiais.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Švelnienės, kompanijai „Danone“ produkcijos platintojai UAB „Eugesta“ nurodyta pateikti dokumentus, pagrindžiančius reklamuojamas produktų savybes bei perženklinti produkciją.

Be to Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į Respublikinį mitybos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kad pateiktų išvadas bei įvertintų „Danone“ kompanijos pateiktus dokumentus apie produktų savybes.

Gavus Respublikinio mitybos centro išvadas ir perženklinus pakuotes, nuo birželio 1 d. leista realizuoti šią produkciją. Tačiau „Danone“ kampanijos produktai įtraukti į padidintos kontrolės produktų grupę.

Taip pat medžiagą apie šių produktų sveikatinančias savybes bei reklaminius teiginius Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išsiuntė Europos maisto saugos tarnybai (EFSA), iš kurios gavus išvadas, numatys tolimesnius veiksmus.
Nuo 2007 m. liepos 1 d. Lietuvoje įsigalios nauji reglamentai apie teiginių, vitamininių medžiagų naudojimą bei maisto produktų ženklinimą, todėl pieno produktų gamintojai bus priversti daugiau dėmesio skirti informacijai bei atsakingiau rengti reklamą apie gaminius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.