Liverpulis pagerbė „Kauną”

Čempionų lygos nugalėtojus vėl išgelbėjo jų lyderiai S.Džerardas ir D.Sisė

Raudonuoju bosu vadinamas „FC Liverpool” strategas ispanas Rafaelis Benitesas ištesėjo savo žodį: S.Dariaus ir S.Girėno stadione pažadėjęs palyginti abiejų komandų pajėgumą tik po atsakomųjų rungtynių, jis tai padarė „Anfield” arenoje.

„Turiu pripažinti, kad „Kaunas” – stipresnė ir geriau organizuota ekipa nei mūsų pirmojo etapo varžovė iš Velso”, – teigė R.Benitesas.

Čempionų lygos laimėtojas vėl parklupdė „Kauną”, tačiau šįsyk – 2:0 (0:0). Kaune „FC Liverpool” laimėjo 3:1 (2:1).

Britų fanai nemėgsta nemokšų

„Liverpool” – „Kaunas” 2:0 (0:0). „Anfield” stadionas, 43717 žiūrovų.

Pražangos – 11 ir 11; kampiniai – 8 ir 1; nuošalės – 2 ir 3; smūgiai (į vartų stačiakampį) – 19 (8) ir 4 (1); įvarčio situacijos – 5 ir 0. Įvarčiai: S.Džerardas (77 min. – 1:0), D.Sisė (86 min. – 2:0).

„FC Liverpool: S.Karsonas, S.Finanas, S.Hypia, L.Garsija, D.Hamanas (75 min. S.Džerardas), M.Sisoko, S.Varnokas, B.Zendenas, Z.Vaitbredas, P.Kraučas (54 min. D.Poteris), F.Morientesas (46 min. D.Sisė).

„Kaunas”: Š.Kilijonas, I.Zelmikas, T.Kančelskis, M.Bagužis, N.Mančchava, A.Kunevičius, E.Pehličius (67 min. G.Barevičius), V.Petrenko (46 min. A.Klimekas), G.Kvaracchelija), E.Poderis (85 min. N.Mačiulis), A.Rimkevičius.

Kukli šeimininkų pergalė nuliūdino už įspūdingus rezultatus (anglų pergalės nuo keturių iki septynių įvarčių skirtumu) lažybų kontorose stačiusius sirgalius.

„William Hill” kukliausiai buvo galima laimėti už britų pergalę 4:0 – šis rezultatas buvo vertinamas 5 prie 1. Už pergalę 2:0 buvo galima laimėti solidžią sumą: tai buvo įvertinta santykiu 11 prie 2.

Prieš rungtynes į stadioną „Kauno” sirgalius, lydimus policininkų, raudona „FC Liverpool” fanų jūra praleido draugiškai, bet šypsodamiesi.

Po rungtynių – su pastebima pagarba, kurią išsikovojo „Kaunas”: Liverpulio komandos gerbėjai, kaip buvo pasakyta, niekada nepataikauja, nemėgsta simuliantų, nekovingų ir nemokšiškai žaidžiančių varžovų.

Šeimininkai įsižaidė antrajame kėlinyje

Pirmajame kėlinyje „FC Liverpool” turėjo teritorinę persvarą, tačiau kibiai ir organizuotai gynęsi kauniečiai neleido varžovams sukurti nė vienos įvarčio situacijos.

Realiausią galimybę pavojingam prasiveržimui turėjo „Kaune” debiutavęs ir dešiniajame krašte vietoje Tomo Tamošausko žaidęs bosnis E.Pehličius, tačiau, galėjęs atsidurti akis į akį su vartininku S.Karsonu, Edinas nesėkmingai sustabdė kamuolį.

Antrajame kėlinyje „FC Liverpool” spaudimas, ypač į aikštę išėjus D.Sisė, o vėliau – ir S.Džerardui, pastebimai padidėjo.

B.Zendeno smūgį atrėmė gynėjas I.Zelmekas, suomio S.Hypia galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį, o D.Sisė – praskriejo greta „devyniukės”. Netrukus Š.Kilijonas suklydo: po kampinio S.Džerardo smūgiuotas kamuolys praslydo pro vartininko kojas.

Dėl antrojo įvarčio Šarūnas buvo nekaltas: pavargę gynėjai pristigo budrumo ir vienas prieš „Kauno” vartininką atsidūręs D.Sisė smūgiavo tiksliai – 2:0.

Dėmesio centre – S.Džerardas

Kodėl „FC Liverpool” žaidė prastai, kol aikštėje nebuvo dviejų lyderių – D.Sisė ir S.Džerardo? To po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje teiravosi britų žurnalistai.

„Nemanau, kad žaidėme labai prastai, – rūškanas R.Beniteso veidas liudijo, kad šis klausimas jam nebuvo malonus. – Vis dėlto po pirmųjų rungtynių turėjome dviejų įvarčių persvarą ir į kitą etapą patekome. Turiu pripažinti, kad „Kaunas”, ypač pirmajame kėlinyje, žaidė kompaktiškai ir organizuotai, o pažadinti mūsų sirgalius prireikė keitimų. Visada tvirtinau ir tvirtinsiu, kad S.Džerardas yra svarbiausias mūsų žaidėjas”.

Beje, S.Džerardui pakilus nuo atsarginių žaidėjų suolelio, „FC Liverpool” sirgaliai jį sutiko audringais plojimais. Neužimtos vietos „Anfield” stadione bolavo tik lietuviams paliktoje tribūnoje.

Liverpulio ekipos saugas pelnė jau septintąjį savo įvartį Čempionų lygoje šį sezoną.

E.Kurskis apsinuodijo

„Suklydau. Nemačiau kamuolio, prieš mane kilo sumaištis, rikošetas, – skėstelėjo rankomis Š.Kilijonas. – Padariau klaidelių. Neslėpsiu, jaudinausi, nes pirmą kartą pajutau tokią atmosferą. Į D.Sisė smūgį reagavau automatiškai. Sunkiausia buvo vadovauti komandai. Savo žaidimą vertinčiau 7 balais iš 10”.

„Kauno” vartininko išėjimas aikštėn nustebino ne tik kauniečių komandos sirgalius, bet ir britus. Paaiškėjo, kad pagrindinis „Kauno” vartininkas Eduardas Kurskis smarkiai apsinuodijo maistu ir žaisti negalėjo.

„Jaudinomės būtent dėl vartininko, – po rungtynių pripažino „Kaunui” vadovavęs treneris Eugenijus Riabovas. – Klaidelių jis neišvengė, tačiau tai suprantama. Vis dėlto jo žaidimą vertiname gerai”.

Dar prieš praleistą įvartį Š.Kilijonas atrėmė galingą D.Sisė smūgį. 191 cm ūgio kaunietis vartininkas nekart sulaukė ir jam plojusių anglų sirgalių įvertinimo. Beje, prieš rungtynes kauniečiams buvo mandagiai pasakyta, kad „FC Liverpool” fanai gerbia varžovus ir į jų plojimą žaidėjai ypač vartininkas turėtų atsidėkoti tuo pačiu.

Svajojo apie lygiąsias

E.Riabovas neslėpė liūdesio: „Po pusantro kėlinio jau svajojome apie lygiąsias. Tiesa, rezultatas – geras. Pripažinkime, kas po burtų traukimo manė, kad su Čempionų lygos nugalėtoju abejas rungtynes pralaimėsime tik dviejų įvarčių skirtumu ir patys įmušime vieną?”

Treneris buvo įsitikinęs, kad Liverpulyje „Kaunas” sužaidė geriau: „Savo stadione su silpnesne komanda jie viską nori išspręsti iki pirmojo kėlinio vidurio. To daryti neleidome. Mūsų vyrai kovojo gerai ir ryžtingai. Tiesa, antrajame kėlinyje per daug susispaudėme prie savo vartų – tai nuovargio ženklas ir noras pasiekti lygiąsias.

Mūsų debiutantas bosnis žaidė neblogai. Vėliau pavargo, bet paskutinį kartą jis rungtyniavo tik gegužės mėnesį ir treniravosi tik individualiai”.

Žaidėjai patenkinti

„Paskubėjau, pritrūko patirties. Reikėjo bandyti suklaidinti varžovą. Tiesa, buvo slidu, todėl smūgiavau, – realiausią situaciją antrajame kėlinyje pelnyti įvartį komentavo gruzinas N.Mančchava. – Gaila, kad neatsilaikėme, bet apie tokias rungtynes su tokia komanda galima tik pasvajoti”.

„Sužaidėme gal net šiek tiek geriau nei Kaune. Savo aikštėje tokio lygio komandos kaip „FC Liverpool” nežaidžia prastai. Esu patenkintas mūsų pasirodymu ir rezultatu”, – kalbėjo antrasis „Kauno” gruzinas G.Kvaratschelija.

„Kaip man patiko bosnis? Žaidė neblogai. Gynyboje geriau už T.Tamošauską, esant reikalui visada mane pridengdavo. Anglų pergalei įtakos turėjo S.Džerardas ir D.Sisė – jie iš tiesų nulėmė mačo baigtį. Rezultatas šiek tiek nuliūdino, nes galėjome sužaisti 0:0, – pripažino „Kauno” kapitonas Tomas Kančelskis. – Tačiau prieš pirmąsias rungtynes, jei kas būtų prognozavęs tokius rezultatus, būčiau nepatikėjęs. Vis dėlto kovojome, stengėmės. Manau, gėdos nepadarėme”.