Teismui nepavyksta prisišaukti į posėdžius buvusio Vilniaus mero

Buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, kurį Generalinė prokuratūra per teismą siekia pripažinti kaltu dėl tarybos nario Vilmanto Drėmos papirkimo, vis neatvyksta į savo bylos svarstymą apeliacine tvarka.
Teisme nesirodo ir nukentėjusiuoju pripažintas V.Drėma bei kartu su A.Zuoku anksčiau išteisinti „Rubicon group” vadovas Andrius Janukonis bei vienos iš grupės įmonių valdybos pirmininkas Darius Leščinskas.

D.Leščinskui ir V.Drėmai net nepavyksta įteikti šaukimo į teismą. Teisėjai pabandžius paskambinti D.Leščinskui telefonu, šis nekėlė ragelio.

Posėdžių sekretorei pavyko prisiskambinti V.Drėmai. Šis pasakė, kad yra išvykęs ir į posėdį ketvirtadienį neatvyks.

Posėdyje ketvirtadienį pasirodė tik vienas išteisintųjų – Svajūnas Navikas.

Generalinės prokuratūros prokuroras Simonas Slapšinskas stebėjosi, kad išteisintieji neatvyko į posėdį, nes apie jį pranešė žiniasklaida, kad bus nagrinėjama byla, skelbia ir Vilniaus apygardos teismo interneto svetainė.

Įmonių grupės „Rubicon group” vadovas Andrius Janukonis ir A.Zuokas per savo advokatus teismui perdavė raštus, kuriuose prašė bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant.

„Mūsų netenkina tokie prašymai”, – sakė bylos nagrinėjimui pirmininkaujanti teisėja Virginija Popovienė. Teisėjai ankstesniame posėdyje buvo nusprendę, kad visi išteisintieji turi dalyvauti posėdyje ir kad gynėjai tai savo klientams pasakytų.

Esant tokiai situacijai, teismas posėdį atidėjo birželio 27 dienai. Į jį teisėjai iš anksto kviečia

šioje byloje jau apklaustus liudytojus – STT pareigūnus, išteisintųjų pokalbių garso įrašus tyrusius specialistus.

„Jei nuspręsime atlikti įrodymų tyrimą, apklausime, jei ne – atsiprašysime ir paleisime”, – sakė teisėja V.Popovienė.

Tai jau antras kartas, kai Vilniaus apygardos teismas negali prisišaukti proceso dalyvių šioje byloje. Teisėjų kolegijai susirinkus į posėdį gegužės 5 dieną, į jį neatvyko nė vienas išteisintųjų ir nukentėjusysis V.Drėma. Salėje sėdėjo tik advokatai ir prokuroras.

Byla dėl Vilniaus mero rinkimų 2003-siais Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama jau trečią kartą. Byla grąžinta nagrinėti Aukščiausiojo Teismo valia.

Pernai gruodį Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus išplėstinė septynių teisėjų kolegija panaikino 2005-ųjų kovo 30 dieną priimtą Vilniaus apygardos teismo nutartį atmesti prokurorų skundą dėl kaltinamųjų išteisinimo ir bylą Vilniaus merui A.Zuokui bei trims su koncernu „Rubicon group” susijusiems asmenims ir grąžino nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Grąžinti bylą į Vilniaus apygardos teismą nagrinėjimui apeliacine tvarka teisėjų prašė Generalinė prokuratūra.

Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad prokurorų skundą nagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas padarė esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų – neanalizavo visų įrodymų ir argumentų, neištaisė pirmosios instancijos teismo klaidų, o apygardos teismo nutartis neatitiko nustatytos formos ir turinio. Esminiai pažeidimai sutrukdė išnagrinėti bylą ir priimti sprendimą.

Liberalcentristų lyderis A.Zuokas šiemet po savivaldybių tarybų rinkimų Vilniaus mero postą užleido liberaldemokratui Juozui Imbrasui.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 2005-ųjų vasario 4 dieną A.Zuoką ir kartu su juo teistus D.Leščinską, A.Janukonį bei „Rubicon group” vairuotoją Svajūną Naviką išteisino byloje dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise tarybos nariui V.Drėmai.

Kaltinamajame akte buvo rašoma, kad 2003 metų kovo-balandžio mėnesiais A.Zuokas, siekdamas, kad mero rinkimuose balandžio 9 dieną V.Drėma balsuotų už jį, esą nurodęs verslo įmonių grupės „Rubicon group” vadovui A.Janukoniui per bendrą pažįstamą D.Leščinską perduoti V.Drėmai kyšį – 20 tūkstančių litų. Tačiau V.Drėma imti šį kyšį atsisakęs.

Bylos duomenimis, kad atiduotų balsą už A.Zuoką, V.Drėmai buvęs pasiūlytas didelės vertės projektavimo sandoris – už projektavimo darbus architekto specialybę turinčiam V.Drėmai A.Zuoko nurodymu D.Leščinskas avansu esą sumokėjo 45 tūkst. litų.

Generalinė prokuratūra siekė, kad A.Zuokas būtų pripažintas kaltu dėl Vilniaus tarybos nario V.Drėmos papirkimo, jo laisvės neteisėto atėmimo ir jam būtų skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, bei 100 minimalių gyvenimo lygių (12,5 tūkst. litų) bauda. Tokia pati bausmė buvo siūlyta ir įmonių grupės „Rubicon group” vadovui A.Janukoniui.

Bendrovės „Ogmios astra” valdybos pirmininką D.Leščinską buvo siekiama nuteisti pusantrų metų kalėti, bausmės vykdymą atidėti metams bei skirti 80 MGL (10 tūkst. litų) baudą. „Rubicon” vairuotojui S.Navikui buvo siūlyta skirti 10 tūkst. litų baudą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.