Nedaug trūko, kad Izraelio lygos pusfinalyje įvyktų didžiausia sezono sensacija

Prasidėjusiose Izraelio pirmenybių finalo ketverto varžybose sudėtingą pergalę paskutinėmis dvikovos akimirkomis iškovojo čempionų titulą ginantys Tel Avivo „Maccabi” krepšininkai, kurie rezultatu 93:87 (18:25, 28:23, 23:16, 24:23) nugalėjo Galil Elijono „Hapoel” klubą ir pateko į čempionato finalą.

Po dviejų kėlinukų 2 taškų persvarą netikėtai turėjo Galil Elijono krepšininkai, o šeimininkams pasivyti varžovus pavyko tik po didžiosios pertraukos. Vis dėlto rungtynių kulminacija įvyko ketvirtajame kėlinuke likus žaisti 2 minutes, kai rezultatas buvo lygus 83:83.

Willas Bynumas pataikė dvitaškį, o kamuolį gynyboje atkovojęs Simas Jasaitis perdavė kamuolį tam pačiam W.Bynumui, kuris padidino „Maccabi” atotrūkį iki 4 taškų.

Jis ir buvo naudingiausias dvikovos žaidėjas, pelnęs net 29 taškus. Jamie Arnoldas pridėjo 19 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, Derrickas Sharpas – 14 taškų.

Simas Jasaitis prie pergalės per 17 minučių pridėjo 3 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 0/2, baudos metimai 1/2), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 3 pražangas.

Izraelio krepšinio legendos Odedo Katasho treniruojamai Galil Elijono komandai Kenny Adeleke pelnė 22 taškus (8 atk.kam.), Chesteris Simmonsas – 16.

Izraelio žiniasklaidoje po dvikovos pasirodė pranešimų, kad Galil Elijono klubas turėjo iškovoti pergalę, nes paskutinėmis susitikimo minutėmis dvikovos arbitrai nuolaidžiavo namuose žaidusiam „Maccabi” klubui ir kelis sykius suklydo.

* * *

Kitame pusfinalio mače daug lengvesnę pergalę iškovojo kitas praėjusio sezono finalininkas Jeruzalės „Hapoel” klubas, kuris rezultatu 96:83 (22:22, 30:19, 19:22, 25:20) įveikė Hertzlijos „Bnei Hasharon” krepšininkus.

Nors reguliariojo sezono metu šių komandų akistatos buvo kur kas atkaklesnės, pusfinalio dvikovoje favoritu laikyta „Hapoel” komanda jau po dviejų kėlinukų turėjo dviženklį pranašumą 52:41.

„Hapoel” komandai penki krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių: Meiras Tapiro 22 (6 atk.kam., 4 rez.perd.), Mario Austinas 21 (11 atk.kam.), Terence Morrisas 15 (4 rez.perd.), Timas Bowersas 14 (7 rez.perd.) ir Guy Pnini 11 ( 4 rez.perd.)

* * *

Finalo rungtynės tarp čempionų titulą ginančio „Maccabi” klubo ir „Hapoel” krepšininkų įvyks gegužės 31 dieną, ketvirtadienį, Tel Avive.

Tą pačią dieną bus žaidžiamos ir rungtynės dėl trečiosios vietos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .