Naujas magų eksperimentas „Gyvi be oro“ – per LNK

Garsiausi Lietuvos iliuzionistai – Diana ir Arvydas Gaičiūnai iš magijos teatro „DiArchy“ ryžtasi dar vienam išbandymui – sumušti pasaulio nekvėpavimo rekordą.

Naujas projektas „Gyvi be oro“ vyks birželio 16-ąją magų gimtuosiuose Druskininkuose. Nusileidę į baseino dugną, magai bandys pasiekti trigubą pasaulio nekvėpavimo rekordą – ilgiausiai nekvėpavusio vyro, ilgiausiai nekvėpavusios moters ir ilgiausiai nekvėpavusios poros.

Magai ketina pagerinti pasaulio nekvėpavimo rekordą, priklausantį Robertui Fosteriui, kuris 1959 Kanadoje nekvėpuodamas po vandeniu išbuvo 13 minučių ir 42 sekundes. Ilgiausiai nekvėpavusi moteris yra pripažinta Natalija Molčanova, kuri Rusijoje 2005 metais nekvėpavusi išbuvo 7 minutes 30 sekundžių.

Pernai liepą Arvydas Šventojoje nekvėpavęs ištvėrė 8 minutes ir 46 sekundes ir sumušė vieno žymiausių pasaulio magų – Davido Blaine – rekordą.

„Ilgai treniravomės ir supratau, kad mes galime daugiau, – sakė Arvydas Gaičiūnas. – Manau, mes pajėgūs mesti iššūkį Robertui Fosteriui, kurio rekordo niekas nesugebėjo pasiekti jau penkiasdešimt metų“.

Eksperimentui ryžosi ir Diana Gaičiūnaitė. „Pabandžiau, man neblogai sekasi. Labai įdomu save išbandyti. Todėl nusprendžiau prisidėti“, – sakė Diana.

Pasak Dianos, visiškai įveikti baimės prieš eksperimentą jai nepavyksta. „Visai nebijoti prieštarautų žmogaus prigimčiai. Bet kvėpavimo pratimai padeda įveikti baimę“.

„Reikia stengtis atsikratyti minčių iš viso. Net ketiname nežiūrėti į laikrodį“, – pridūrė Arvydas.

Vanduo – 37 laipsnių temperatūros

Šis nekvėpavimo eksperimentas ypatingai pavojingas. Ilgai be oro bandantys išbūti žmonės praranda sąmonę, ir, nekontroliuodami savęs, pritraukę į plaučius vandens, uždūsta. Todėl žmonės eksperimento metu ir per treniruotes nuolat turi būti prižiūrimi. Jau kuris laikas Diana ir Arvydas naktimis treniruojasi vandens atrakcionų parke savo gimtuosiuose Druskininkuose. Magai plaukioja, treniruojasi sulaikyti kvėpavimą po vandeniu, atlieka jogos pratimus.

Tiesioginė „Gyvi be oro“ transliacija vyks iš Druskininkų vandens parko. Baseino vanduo, į kurį panirs magai, bus pašildytas iki 37 laipsnių, kūno temperatūros, kad eksperimento dalyviai lengviau atsipalaiduotų.

Prieš nirdami į vandenį Arvydas ir Diana atliks plaučių hiperventiliaciją grynu deguonimi – intensyviai kvėpuos ir dar papildomai praris kelis litrus oro. Hiperventiliacija padidina deguonies kiekį organizme ir leidžia maksimaliai pailginti buvimo be oro laiką. Pasaulyje nekvėpavimo rekordai skirstomi į dvi kategorijas – vieni atliekami naudojant hiperventiliaciją, kiti – ne.

Magai jau stebino pasaulį

Magai brolis ir sesuo, Diana ir Arvydas Gaičiūnai, išgarsėjo visame pasaulyje, sumušdami garsaus amerikiečių mago D. Blaine’o rekordą. Per projektą „Užsišaldę lede“ ledo luite išbuvo 63 val. 31 min. 15 sek. Be maisto ir miego buvę lediniame name, jie D. Blaine’o rekordą viršijo viena valanda ir 51 minute. D. Blaine’as 2000 metais Niujorko centre lede išbuvo 61 val. 40 min. ir 15 sek. Pirmą kartą pasaulyje tokį eksperimentą įveikė moteris, 28 metų magė Diana Gaičiūnaitė.

Dar anksčiau Arvydas automobiliu važinėjo Vilniaus ir Palangos gatvėmis užrištomis akimis. Projektų metu jis nuvažiavo daugiau kaip 10 km.

Pasaulio nekvėpavimo rekordai

13 min 42 sek

Robert Foster, 1959 kovas, Kanada (prieš panerdamas kvėpavo deguonimi)

13 min 19 sek

Tom Sietas 2005 rugsėjis, Vokietija (prieš panerdamas kvėpavo deguonimi)

9 min 08 sek

Tom Sietas 2007 gegužė, Vokietija (be deguonies)

9 min 04 sek

Herbert Nitsch 2006, gruodis, Egiptas (be deguonies)

8 min 58 sek

Tom Sietas 2004, gruodis, Nyderlandai (be deguonies)

8 min 46 sek

Arvydas Gaičiūnas, 2006 liepa, Šventoji

7 min 30 sek

Natalija Molchanova, 2005, balandis, Rusija

7 min 08 sek

David Blaine, 2006 gegužė, JAV

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , .

14 atsiliepimų į "Naujas magų eksperimentas „Gyvi be oro“ – per LNK"

 1. juste.xD

  Arvydas isbuwo 15:58 :O

 2. lll

  pavare 😀

 3. mldc diarchy

  mdc mldc mldc mldc

 4. diarchy ftw

  mldc mldc magai 😕

 5. naisute

  belekokie saunuoliai…respect…jie garsina Lietuva….juk girdejot, kad sake 800 pasaulio salys uzsisake musu transliacija, kad parodytu per savo kanalus… 🙂 😛

 6. Deimante

  gaila gad neparasyta kaip Arvydas nes sake kad jam blogai po eksperimento 😳 😯

 7. imik

  Su visa pagarba jais zaviuosiu va cia zmones garsesni uz visu amziu izimybes ir net uz dabartines zvaigzdes uzsieni kurie tik groziu ir plastinem operacijom naudojas 😡

 8. ja ;D

  nu neblogai neblogai

 9. Siga

  Durniai abudu kazkokie, sugalvoja nesamones o jums tai jau stebuklas, kas is to kad uz poros metu smegenu jau nebus visai 🙂 Eitu dirbt o ne durnystem uzsiiminetu

 10. ievussiukas

  jie tikri saunuoliai man jie klabai patinka

 11. Maiklas

  or u reikia sujungt kad butu …._oru

 12. Gintare

  man tai tik nesamone kad sito be oro rekordo neirase i rekordu knyga… 🙁 nes tos knygos redaktore sake kad tipo neiraso tu rekordu del kuriu rizikuoja savo gyvybe…pievos..

 13. XxX

  Saunuoliai 😛 🙂 😉 Lietuva labai isgarses 🙄

 14. Ugne-myliu DiArchy

  Jie jega!!!!!!!!!!Tik nezinau ar jus pavyduliaujate ar ka nes Arvydas bei jo sesuo Diana isbuwo daug,JIE ISGARSINO LIETUVA KOKIE JUS LIETUVIAI NEDEKINGI..Pas mane kambary plakatu visko su jais po 100.aS JUOS diewinu..Svajone-pamatyti ju teatra labai labai labai noriu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.